AVM'ler Kaçta Kapanacak 24 Ocak? AVM'ler Açık Mı, Erken Mi Kapanacak?

Ülke genelinde etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle AVM'lerin çalışma saatlerine sınırlama getirildi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, alınan kararı sosyal medya hesabından duyurdu.

Gündem 24.01.2022 - 17:48 24.01.2022 - 17:49 Büşra Uluşen

İstanbul başta olmak üzere ülke genelinde etkisini gösteren yoğun kar yağışı nedeniyle çeşitli tedbirler alınmaya devam ediyor. Megakentte yaşanabilecek ulaşım sorunları nedeniyle vatandaşların mağduriyetinin en aza indirilmesi için bir takım önlemler alındı. 

İstanbul'da devam eden kar yağışı şehirdeki hayatı durma noktasına getirirken İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, olumsuz hava şartlarıyla mücadele edebilmek adına yeni tedbirler alındığını duyurdu. 

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, daha önce yoğun kar yağışı nedeniyle oluşabilecek kazaların ve can kayıplarının önüne geçilebilmesi amacıyla 24 ocakta gün boyunca motokuryelerin ve elektrikli scooterların kullanımının yasaklandığını açıklamıştı. 

İSTANBUL'DA AVMLER KAÇTA KAPANACAK? 

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yeni bir paylaşım yaparak AVM'lere yönelik aldıkları kar tedbirini açıkladı. 

Vali Yerlikaya, İstanbul'daki yoğun kar yağışı nedeniyle kentte bulunan Alışveriş Merkezlerinin bu akşamdan itibaren geçerli olmak kaydıyla saat 19.30'da kapatılacağı bilgisini verdi. 

Megakentte olumsuz hava şartlarının baş göstermesi nedeniyle hem çalışanların hem de diğer vatandaşların evlerine güvenle ulaşabilmesi için AVM'lerin mesai saatlerinde güncellemeye gidildi. AVM'lerin şu an yalnızca 24 Ocak tarihi için 19.30'da kapatılacağı bilgisi verildi. Yarınki hava durumu şartlarına göre AVM'lerin açılış ve kapanış saatleri yeniden belirlenecek. 

avmler kaçta kapanacak

Öte yandan AFAD yetkilileri, İstanbul'daki vatandaşları mecbur kalmadıkları sürece araçlarıyla trafiğe çıkmamaları konusunda uyarmıştı. 

Yoğun kar yağışı nedeniyle de İstanbul Havalimanı'ndan yapılacak tüm uçuşlar saat 04.00'e kadar durdurulmuş ve seferler iptal edilmişti. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@