Bağcılar Belediye Başkanı İstifa Etti! Lokman Çağırıcı Kimdir, Neden İstifa Etti?

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı bir son dakika açıklaması yaparak görevinden istifa ettiğini duyurdu. Lokman Çağırıcı kimdir, neden istifa etti?

Gündem 13.04.2022 - 02:14 13.04.2022 - 02:14 Engin Uzunoğlu

İstanbul Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın istifa haberi gündeme bomba gibi düştü. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Lokman Çağırıcı, Bağcılar Belediye Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı. Yaşanan bu şok gelişme büyük bir şaşkınlık yaratırken herkes Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın neden istifa ettiğini merak etmeye başladı. 

LOKMAN ÇAĞIRICI NEDEN İSTİFA ETTİ?

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı istifa gerekçesini de sosyal medya hesabı üzerinden ilan etti. Lokman Çağırıcı yaşadığı rahatsızlıklardan dolayı böyle bir karar aldığını ve bu kararı alırken doktorların tavsiyelerini de dinlediğini açıkladı. Kalp rahatsızlığından dolayı tedavi de gören  Lokman Çağırıcı, “Daha önce yaşadığım kalp rahatsızlığımın yeniden tekrarlaması sonucu çok sevdiğim Bağcılar halkına hizmet etmekten alıkonulacağım gerekçesiyle karşı karşıya kaldım. Doktorlarımızla yaptığımız istişarelerle de görevi bırakmam gerektiği kanaatine ulaştım. Bunun için 13 Nisan 2022 tarihi itibariyle Bağcılar Belediye Başkanlığı görevinden istifa ediyorum.” dedi.

LOKMAN ÇAĞIRICI KİMDİR?

1965 yılında Giresun’un Bulancak ilçesinde doğmuştur. 1978 yılından itibaren ise İstanbul’un Bağcılar ilçesinden Mahmutbey Mahallesi’nde ikamet etmeye başladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nü tamamlayan Lokman Çağırıcı üst düzey yöneticilik ile ticaret yaptı. 

Özel sektörde çalışan Lokman Çağırıcı bir yandan da siyasi hayatını devam ettirdi. 1999 yılında Bağcılar Belediye Meclis Üyesi seçilen Lokman Çağırıcı’nın siyasette yükselişi, o dönemden sonra başladı. 2007 yılına kadar bu görevini sürdüren Lokman Çağırıcı, o dönem belediye başkanı olan Feyzullah Kıyıklık’ın AK Parti’den milletvekili olması ile belediye meclis üyeleri tarafından Bağcılar Belediye Başkanlığı’na seçildi. Ardından Lokman Çağırıcı 2014 ve 2019 yıllarında yapılan yerel seçimlerle AK Parti’den iki defa Bağcılar Belediye Başkanı seçildi.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@