Bakan Dönmez Açıkladı: Doğal Gaz Yardımı Yapılacak!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, ısınma yardımının kapsamı genişletilerek vatandaşlara doğal gaz yardımının da yapılacağının müjdesini verdi.

Bakan Dönmez Açıkladı: Doğal Gaz Yardımı Yapılacak!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, ısınma yardımıyla ilgili müjdeyi verdi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ile görüşen Dönmez, doğal gaz yardımına ilişkin yeni bir düzenleme hazırlığında olduklarını ve en kısa sürede hayata geçirileceğini belirtti.

Sobalı evlerde ikamet eden vatandaşlara yapılan kömür yardımının yanı sıra doğal gazlı evlerde oturan ihtiyaç sahiplerine de ısınma yardımı konusunda destek verilmesi konusu gündeme geldi.

Doğal gaz kullanan vatandaşlar, yeni yılla birlikte gelen zamlar nedeniyle faturalarını ödemekte güçlük çekiyordu ve birçok kişi faturalarını ödeyemediği için soğuk kış günlerinde doğal gaz kullanmadan yaşamını sürdürmeye çalışıyordu.

Bakan Dönmez'in müjdesini verdiği uygulamanın çok yakında hayata geçirilmesiyle birlikte sosyal yardım alan vatandaşların doğal gaz faturalarına destek verilecek.

doğalgaz yardımı-1

DOĞAL GAZ YARDIMI YAPILACAK!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı yazılı açıklamada, doğal gazı ısınma yardımı kapsamına almak için görüşmeler yaptıklarını ve görüşmelerin kısa sürede sonuçlandırılarak uygulamaya geçirileceğini duyurdu.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da daha önce yaptığı konuşmasında kömür yardımlarının yanı sıra yeni yılda doğal gaz fatura desteği olarak da verilebileceğinin sinyalini vermişti.

SONRAKİ HABER