Bakan Dönmez, Kılıçdaroğlu'na Bu Sefer Belge ile Yanıt Verdi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında elektrik krizi sürüyor. Bakan Dönmez bu sefer Kılıçdaroğlu'na belge ile yanıt verdi.

Gündem 26.04.2022 - 09:26 26.04.2022 - 09:26 Gülşah Konuk Akın

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 23 Nisan 2022 tarihinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir aileye yaptığı ziyaret esnasında ailenin elektriğinin kesik olmadığı yönünde bir paylaşımda bulunmuştu. Bakan Dönmez, ailenin elektriğinin açık olduğunu, 18.18 ile 21.31 saatleri arasında elektrik kullanılmadığını, bu saatten sonra tekrar kullanıma devam edildiğini açıklamıştı.

BORÇ NEDENİYLE KESİLEN ELEKTRİK TEKRAR AÇILDI
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada: "abonenin 31 Mart 2022 tarihinde elektrik enerjisinin borçtan dolayı kesildiği, borcun ödenmesini takiben 5 Nisan 2022 tarihinde elektrik enerjisinin tekrar bağlandığı ve bu tarihten sonra abonenin herhangi bir nedenle elektrik enerjisi kesme işleminin yapılmadığı, abonenin 5 Nisan'dan bu yana sorunsuz ve kesintisiz bir şekilde elektriğinin kullanıma açık olduğu belirtilmiştir" denildi.

Yine aynı açıklamada akıllı sayaçların elektrik tüketim ve kesinti bilgilerini hafızasında tuttuğu, söz konusu sayacın bilgilerinin de Bakanlık talebi ile kayıt alında alındığı, evde iddia edildiği gibi 4 aydır elektrik kesintisi olmadığı, 23 Nisan 2022 tarihinde de evde elektrik olduğu, sadece belirli saatlerde kullanılmadığı, sonrasında kullanılmaya devam edildiği bilgisine yer verildi.

bakandönmez

BAKAN DÖNMEZ BELGE İLE YANIT VERDİ
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, ispat isteyen Kılıçdaroğlu'na ithafen belgeli bir sosyal medya paylaşımı yaptı. Dönmez açıklamasında, Kılıçdaroğlu'na seslenerek elektrik sayaçlarının artık akıllı olduğunu, abonenin tüketim miktarı ve kesinti bilgilerini tarih, saat olarak hafızasında sakladığını bilmediğini ifade etti. Ziyareti esnasında dağıtım şirketinin kesme açma işlemi yapmadığı, Kılıçıdaroğlu'nun ziyaret saatinde elektriği kimin kesitğini sordu ve Kılıçdaroğlu'nun gerçeğe aykırı beyanları için kamuoyundan özür dileyip dilemeyeceğini sordu.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@