Bakan Kurum'dan Ankaralılara müjde! Yeni sosyal konut projesi geliyor

Ankaralı vatandaşlarla iftar yapan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murt Kurum yeni konut projeleri için müjdeyi verdi.

Toki 20.04.2022 - 16:59 20.04.2022 - 16:59 Büşra Uluşen

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ankara'nın Nallıhan ilçesinde düzenlenen iftar programına katıldı. Ankaralı vatandaşlarla birlikte orucunu açan Bakan Kurum, Nallıhan'da yaşayanlara müjdeli haberi verdi. 

Nallıhan'da yeni konut projeleri yapılacak!

Vatandaşlarla iftar yapan Bakan Kurum, Nallıhanlılara konut projesi sözü verdi. Yazı Mahallesi'nde 116, Necatibey Mahallesi'nde 83 olmak üzere toplam 199 konut inşa edeceklerini belirten Bakan Kurum, söz konusu projelerin ihalesini bu ay içerisinde yapacaklarını ve hemen inşaata başlanarak önümüzdeki yıl içerisinde teslim edileceğini bildirdi. 

Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş'a, yeni sosyal konut için alanımız var mı şeklinde soru yönelten Bakan Kurum, bu yıl içerisinde yeni bir sosyal konut projesine daha imza atacaklarının müjdesini verdi. 

Öte yandan Nallıhan'da çevre düzenlemesi, altyapı ve üstyapı yatırımlarına, sosyal konut ve kentsel dönüşüme kadar birçok projeyi tamamlayarak ilçeye yeni bir boyut kazandırdıklarının altını çizen Kurum, Nallıhan yolundaki yolların ve kaldırımların yenilenmesi için de harekete geçeceklerini belirtti. 

Ankara'da kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor

Ankara'nın birçok ilçesine Millet Bahçesi yapıldığını hatırlatan Bakan Kurum, 6 milyon Ankaralıya yeşil yaşam alanları sunduklarını belirterek, Nallıhan2daki doğal kuş cenneti mirasını korudukları, çevresinde de bu mirasa ayna tutacak projeler gerçekleştirdiklerini söyledi. 

Başkent'te 15 milyon metrekare alanda kentsel dönüşüm çalışmalarının hızla devam ettiği aktaran Bakan Kurum, Altındağ, Mamak, Cinderesi, Yenimahalle, Çankaya, Sincan ve daha birçok bölgede kentsel dönüşüm çalışmaları yaptıklarını, bir yandan da Kızılay Saraçoğlu'nda olağanüstü bir restorasyon süreci yürüttüklerini kaydetti. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@