Bakan Özer Duyurdu: BİLSEM'lerde Tüm Öğrenciler İçin Yaz Okulu Açılacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bu yazdan itibaren bilim ve sanat merkezlerinde bulunan tüm öğrenciler için yaz okulu açılacağını duyurdu. Detaylar haberimizde...

Gündem 16.05.2022 - 12:24 16.05.2022 - 12:24 Gülşah Konuk Akın

BİLSEM'lerin Altyapısının Güçlendirilmesi Projesi Atölye Tanıtım ve Açılış Programı'nda konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğrencileri ve velileri yakından ilgilendiren bir açıklama yaptı. Özer, bu yazdan itibaren bilim ve sanat merkezlerinde olan 2. Sınıftan 12. Sınıfa kadar tüm öğrenciler için yaz okulu açılacağı müjdesini verdi. Bakan Özer açıklamasında: "İlk kez bu yaz itibariyle BİLSEM'lerde, sadece BİLSEM'lere seçilmiş öğrencilere değil, tüm öğrencilerimize yaz okulu açacağız" ifadelerini kullandı.

BİLSEM'LER DE DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI KAPSAMINA ALINDI

Tüm öğrenciler için açılacak yaz okulunun detaylarını açıklayan Bakan Özer: "Yaz okulunda iki ders olacak. Bir, bilim dersi olacak; ikincisi sanat dersi olacak. Bizim Bakanlık olarak okullar arasındaki imkân farklılıklarını azaltmak için bir mekanizmamız var:  destekleme yetiştirme kursları. Artık bilim sanat merkezlerini de destekleme ve yetiştirme kursları kapsamına alıyoruz. Bilim sanat merkezindeki öğretmenlerimiz de bu kapsamda tüm öğrencilerimizle yaz okullarında bilim ve sanatla ilgili hazırlamış oldukları programı paylaşacaklar." açıklamasında bulundu.

bilsem-açılış-yaz-okulu-açıklaması

Alınan yaz okulu kararı ile öğrencileri hiç yalnız bırakmayacaklarını ifade eden Özer: "Yani biz artık Millî Eğitim Bakanlığı olarak sadece akademik eğitim öğretim yılına değil, 12 aya bakacağız ve gençlerimizi hiç yalnız bırakmayacağız. Her zaman gençlerimizin akademik gelişimi; kültür, sanat, medeniyet bilinci; ülkenin ne olduğu ve nereye gittiği gibi alanlarda her daim yanlarında olup onlara her türlü desteği sunmaya devam edeceğiz." dedi.

BİLİM SANAT MERKEZLERİNİ SAYISI

Bilim ve sanat merkezlerinde özel yeteneklerin gençlerin kendilerini geliştirmeleri için her zaman yanlarında olduklarını söyleyen Bakan Özer, 2021 yılında bilim sanat merkezi sayısının 225 olduğunu, 2022 hedefinin 350 olduğunu fakat 4 ay içerisinde hedefi aşarak 355'e ulaştığını açıkladı. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@