Bakan Özer'den 1 Haftalık Ara Tatil ve Tatil Sonrası Müjde Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yüz yüze eğitim ve bir haftalık ara tatil hakkında son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Özer okullarda destek programı hakkında da bilgi verdi.

Gündem 04.11.2021 - 08:59 04.11.2021 - 09:00 Mustafa KARAGÖZ

Okullarda yüz yüze eğitimin devam etmesi hakkında Milli Eğitim Bakanı açıklamalarda bulundu. Bakan Özer konuşmasında ara tatil ve 6. sınıf ile 10. sınıf öğrencilerine DYK müjdesi verdi. 

MAHMUT ÖZER'DEN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Özer yapmış olduğu konuşmasının başında, yüz yüze eğitimin devam ediyor olmasına değindi. Bu sürecin kolay olmadığını ifade eden Bakan Özer, kamuoyunun da yüz yüze eğitim için ikna olduğunu söyledi. 

Bakan Özer yüz yüze eğitim hakkında "Okulların açık kaldığın kamuya göstermemiz gerekiyordu, gösterdik. Kamuoyu ikna oldu paydaşlar ikna oldu. Velilerin ortaya konan sisteme güvendiği ve öğrencilerin okula geldiği gösteriliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tüm süreçleri Sağlık Bakanlığı ile koordineli şekilde devam ettiriyor." açıklamasında bulundu. 

1 HAFTALIK ARA TATİL

Konuşmasının devamında bir haftalık ara tatil hakkında da konuşan Bakan Mahmut Özer "Önümüzdeki hafta 15-19 Kasım tarihleri arasında bir haftalık tarih vereceğiz. Hem birinci dönemde birer hafta ara tatiller var." ifadelerini kullandı. 

DESTEK PROGRAMLARI MÜJDESİ

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer konuşmasında ayrıca geçen günlerde uygulanan kazanım testlerini hatırlattı. Öğrencilerinin eksikliklerinin tespit edildiğini ifade eden Bakan Özer tatilden sonra 6 ve 10. sınıflar içinde destekleme kurslarının açılacağını söyledi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@