Bakan Özer'den Flaş Yüz Yüze Eğitim Açıklaması: Yarı Yıl Tatili Uzayacak Mı, Okullarda Uzaktan Eğitime Dönülecek Mi?

Omicron varyantı nedeni ile vaka sayısı büyük bir patlama yaşarken gözler okullara çevrilmişti. Veliler tedirginlik içerisinde okullar ile ilgili açıklamayı bekliyordu. Okullar açılacak mı?

Gündem 03.02.2022 - 15:23 03.02.2022 - 15:25 Gülcan Özer

Koronavirüs salgını nedeni ile okullarda uzun süre uzaktan eğitime zorunlu geçiş yapılmıştı. Aşılamanın başlaması üzerine bu sene okullarda yüz yüze eğitime tekrar dönüş yapılmıştı. Ancak, patlak veren Omicron varyantı planları zorunlu olarak değiştirmişti. 

Dün Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklaması ile günlük koronavirüs vaka sayısı 100 bin sınırını aşarken Omicron varyantı yayılım hızı korkutucu boyutlara ulaşmıştı. Vaka sayısının yeniden 100 bin sınırına ulaşmasının ardından şu anda ara tatil nedeni ile kapalı olan okullara gözler çevrilmiş, bazı veliler okullarda uzaktan eğitime dönüş yapılmasını istemişti. 

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÖZER'DEN SON DAKİKA UZAKTAN EĞİTİM AÇIKLAMASI: ARA TATİL UZAYACAK MI?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yapmış olduğu son dakika açıklamasında "7 Şubat Pazartesi günü 81 ilde tüm ilçelerimizde okul öncesinden liseye kadar tüm sınıf seviyelerinde yüz yüze eğitime aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Omicron varyantı veya artan vakalar nedeniyle yüz yüze eğitime ara vermeyeceğiz" dedi. 

okullarda-yüz-yüze-eğitime-devam-edilecek-mi

YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLECEK Mİ, UZAKTAN EĞİTİME DÖNÜLECEK Mİ?

Konu hakkında açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, son dönemde Omicron varyantının etkisi ile artan koronavirüs vaka sayısına rağmen okullarda yüz yüze eğitime ara vermeyeceklerini ve şu anda uzaktan eğitime dönüşün söz konusu olmadığını söyledi. Bakan Özer'in açıklaması ile okullarda yarı yıl tatili sonrası eğitime dönüş tarihi ise 7 Şubat olarak ilan edildi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@