Bakan Soylu, CHP'nin Büyükelçi Görüşmelerinde Neler Konuşulduğunu Açıkladı

Daha önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir Avrupa ülkesinin büyükelçisi ile gizli görüşme yaptığını iddia eden Bakan Soylu, şimdi de o görüşmede neler konuşulduğunu açıkladı.

Gündem 12.05.2022 - 12:36 12.05.2022 - 15:47 Gülşah Konuk Akın

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir Avrupa ülkesinin büyükelçisi ile gizli görüşme gerçekleştirdiği iddialarını gündeme getirmişti. Bakan Soylu şimdi de o görüşmede neler konuşulduğunu açıkladı ve bu bilgilerin kendisine CHP içerisinden geldiğini de söyledi. Daha önceki açıklamasında: “Ben bir şey söyledim; 'siz bir büyükelçiyi, birisine gönderdiniz' dedim. 'Ben göndermedim' desin Sayın Kılıçdaroğlu” ifadelerini kullanan Soylu'dan yeni bir iddia daha geldi. 

BÜYÜKELÇİ GÖRÜŞMESİNDE KONUŞULANLARI TEK TEK AÇIKLADI

Bakan Soylu bir büyükelçi ile yapılan görüşmede neler konuşulduğuna ilişkin açıklamasında, 2023 yılında kaç tane milletvekili çıkacağının bir Avrupa ülkesinin büyükelçisiyle konuştuklarını, Çağatay Kılıç hakkında da Tayyip Erdoğan'ın onu neden o ülkeye gönderdiğine ilişkin dedikodu yapıldığını söyledi. Büyükelçi ile konuşulan konuları sıralayan Bakan Soylu: "İlk cumhurbaşkanı seçilenin 2 veya 3 yıl gideceğini, ardından yeni cumhurbaşkanı seçmek zorunda olunduğunu konuştunuz. Daha söyleyeyim, Ukrayna-Rusya Savaşı'nın sonuçlarının Türkiye'nin seçimini nasıl etkileyeceğini değerlendirdiniz. Daha ötesini söyleyeyim, sözde Millet İttifakı içindeki bütün ayrıntıları, Ali Babacan'ı, Ahmet Davutoğlu'nu nereye oturttuğunuzu, HDP'den nasıl oy devşirileceğinin" konuşulduğunu söyledi. 

soylu-kılıçdaroğlu-büyükelçilik-görüşmesi

Bu görüşmelerin kendisine CHP içerisinden geldiğini aktaran İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu durumu sert bir dille eleştirdi. Hiçbir hassasiyetleri olmadığını, CHP içerisinde ve vatana ihanet edenlere karşı içi sızlayan ve bunları nakleden insanlar olduğunu söyleyerek: "Sizin ne demokrasiye ne vatana ne ortaya koyduğunuz masaya saygınız olmadığını, biraz daha konuşurlarsa daha ötesini söyleyerek ortaya koyacağım.” açıklamasında bulundu.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@