Bakan Turhan Açıkladı! Atatürk Havalimanı Ne Zaman Taşınıyor?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan "Atatürk Havalimanı ne zaman taşınıyor?" sorularına yanıt vererek İstanbul Havalimanı taşınma süreci hakkında açıklama yaptı.

Gündem 22.01.2019 - 12:30 15.07.2021 - 00:17 Serhat Karaman

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan "Atatürk Havalimanı ne zaman taşınıyor?" sorularına yanıt vererek İstanbul Havalimanı taşınma süreci hakkında açıklama yaptı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan açıklama yaparak İstanbul Havalimanına taşınma tarihi hakkında yeni bilgiler verdi. Mart Ayı İtibari İle Taşınma Süreci Tamamlanacak! Bakan Turhan açıklamasında 'İstanbul Havalimanı'na taşınma işlemleri devam ediyor. Mart itibarıyla inşallah tamamen bitmiş olacak' dedi.Taşınma süreci hakkında açıklamada bulunan THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ise "45 saate ayrılmış taşınma süreci olacak. Buradaki taşınma süresi boyunca özellikle yoğunluğun oluşacağı yer Basın Ekspres yolu üzeri olacak. Çünkü en önemli yol orası şu anda. Gece yarısı 03..00’te başlayacak.Bu 45 saat içerisinde de bazı uçaklarımız boş olarak intikal uçuşu yapacaklar. 170 civarı uçak. Bir kısım uçak da kalktıkları yerden yolcuları alacak gelecekler. İstanbullulardan bizi mazur görmelerini, onların dünyanın en büyük havalimanını kullanmaları esnasında, bu taşınma sürecini geçici olduğunu, sabır göstermelerini rica edeceğim. Basın Ekspres Yolu en önemli yer.Kapanıp kapanmayacağı konusunda bir şey söyleyemem. Bize gösterilen güzergahta, bize verilen saatler arasında biz işimizi, görevimizi yapacağız. Son derece profesyonel taşıyıcılarla beraber yürütülüyor bu süreç planlandı, hazırlandı, denemeleri yapıldı" dedi.Emlak365.com
Gelişmelerden Haberdar Olun

@