Bankalar Çöktü Mü? Yapı Kredi, Garanti, İş Bankası, Fibabanka ve QNB Finansbank Mobil Uygulama Erişim Sorunu

Yapı Kredi Bankası mobil uygulaması çöktü mü? Dolar işlemleri kapatıldı mı? Yapı Kredi Bankası internet bankacılığı, mobil uygulama erişim sorunu var mı? Son dakika açıklamaları.

Gündem 23.11.2021 - 16:24 23.11.2021 - 16:24 Mustafa KARAGÖZ

Dolar kuru nedeniyle oldukça hareketli bir ekonomi gündemi yaşanıyor. Bu kapsamda birçok vatandaş müşterisi oldukları bankaların mobil uygulamalarını kullanıyorlar. Uygulamaların yoğun kullanımı akşam saatlerine doğru artarken bazı son dakika iddiaları geldi. Bu iddialardan bir tanesi de Yapı Kredi Bankası için oldu. 

YAPI KREDİ BANKASI ÇÖKTÜ MÜ?

Yapı Kredi Bankası müşterisi olan vatandaşlar günün ikinci yarısının ortasından itibaren mobil uygulama üzerinden erişim sorunu yaşadıklarını ifade ettiler. Twitter ve benzeri sosyal ağlar üzerinden yapılan paylaşımlarda Yapı Kredi Bankası'nın mobil uygulamasında erişim olmadığı öne sürüldü. 

Banka resmi sitesinden müşterilerin yaşadıkları sorunun nedenine veya doğruluğuna ilişkin bir açıklamada bulunmadı. 

Ancak Yapı Kredi Bankası müşterileri sisteme giriş yapamadıklarını iddia ettiler. Mobil uygulama ile birlikte internet bankacılığı kullanımlarında da bazı aksaklıklar yaşandığı ifade edildi. 

GARANTİ, İŞ BANKASI, FİBABANKA, QNB FİNANSBANK

Yapı Kredi Bankası dışında Garanti BBVA, İş Bankası, Fibabanka ve QNB Finansbank müşterilerinin de bankacılık işlemleri kapsamında sorun yaşadıkları öğrenildi. Sosyal medyada yer alan paylaşımlarda kullanıcılar mobil sisteme giremediklerini ifade ettiler. 

Bankalardan henüz resmi açıklama gelmedi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@