Bankaların Kredi Faiz Oranları Yükselmeye Devam Ediyor

Dolar kurunda yaşanan yükseliş ekonomik verilerin bozulmasına neden olurken yaşanan bu bozulma kredi faiz oranlarında yükselişe neden oluyor.

Gündem 14.08.2018 - 09:31 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

Dolar kurunda yaşanan yükseliş ekonomik verilerin bozulmasına neden olurken yaşanan bu bozulma kredi faiz oranlarında yükselişe neden oluyor.

Son dönemde özellikle de konut kredisi faiz oranları büyük bir hızla yükselerek tepki çekerken ihtiyaç kredisi faiz oranları ve taşıt kredisi faiz oranları da benzer şekilde tepki çekmeye devam ediyor. İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2018Şu anda en uygun ihtiyaç kredisi veren banka Vakıfbank bayram kredisi paketi ile kullanıma sunulan bayram kredisi faiz oranı olan % 1,75 oranı olarak olarak öne çıkıyor. En yüksek ihtiyaç kredisi oranı ise ING Bank dijilat kredi kampanyası için uygulanan 2,69 faiz oranı oldu. İhtiyaç kredisi çekmek isteyen kişilere bankalar 48 ay vadeli kredi kullandırırken BDDK tarafından yapılan yeni yasal düzenlemenin devreye girmesi durumunda ihtiyaç kredisinde en uzun vade 36 aya çekilecek. Bankaların bayram kredisi kampanyaları ile daha düşük kredi faiz oranları ve dosya masrafsız ihtiyaç kredisi gibi seçenekler sunuluyor. Taşıt Kredisi Faiz Oranları 2018 Araba markalarının satış rakamları düşmeye devam ederken bu satışları arttırmak için kendi finans sistemleri üzerinden avantajlı krediler kullandırıyor. Ford Finans sistemi ve Renault finans sistemi gibi otomobil markaları kendi sistemleri üzerinden kısa vadeli olmak üzere faizsiz taşıt kredisi kullandırıyor. Bankaların araç kredisi faiz oranları incelendiğinde ise en düşük taşıt kredisi faiz oranı teklifini sunan bankanın Fibabanka olduğu görülüyor. Fibabanka taşıt kredisi faiz oranı % 1,93 olarak uygulanıyor. En yüksek taşıt kredisi faiz oranı ise Odeabank olarak uygulanan araç kredisi faiz oranı olan yüzde 2,80 olarak uygulanıyor. Konut Kredisi Faiz Oranları 2018Konut kredisi faiz oranları da ne yazık ki yükselmeye devam ediyor. Ev satın almak isteyen kişiler konut kredisi faiz oranlarının yüzde 1 seviyesinin altına düşmesini isterken faiz oranları son süreçte hızla yükselerek yüzde 2,80 seviyesine dayandı. En uygun konut kredisi veren banka İş Bankası ve Şeker Finans olurken bu iki banka yüzde 1,60 ile konut kredisi vermeye devam ediyor. En yüksek konut kredisi faiz oranı ise yüzde 2,80 seviyesi ile Odeabank oldu. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@