Barınakta Onlarca Hayvan Ölü Bulunmuştu! İBB Başkanı İmamoğlu'ndan Çok Sert Açıklama Geldi

İstanbul'da geçici hayvan bakımevinde çok hayvanın ölü bulunmasına dair İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu açıklamada bulundu. İmamoğlu yaşananların kabul edilemez olduğunu söyledi.

Barınakta Onlarca Hayvan Ölü Bulunmuştu! İBB Başkanı İmamoğlu'ndan Çok Sert Açıklama Geldi

Gün içerisinde Tepeören Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi ve Yaşam Alanı yakınlarında çok sayıda hayvanın cesedinin bulunduğuna dair haberler basında yer almıştı. İddiaların artması üzerine hem bakımevinden hemde Ekrem İmamoğlu'ndan açıklama geldi.

ÇOK SAYIDA HAYVAN BULUNDU

Haberlerde yer alan iddialarda İBB Tepeören Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi ve Yaşam Alanı yakınlarında telef olan çok sayıda hayvana ait cesetler bulundu. Anadolu Yakası'nın farklı alanlarından toplanıp getirildiği daha sonra da öldükleri iddia edilen hayvanların çürümeye bırakıldığı öne sürüldü.

Görüntülerin sosyal medyada yer alması ve tepki çekmesinin ardından Tepeören Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi Veteriner Başhekimi Mevlüt Maytalman bir açıklamada bulundu. Maltayman konuşmasında söz konusu görüntülerin gömü yapılmadan önce çekildiğini ve provakasyon amacı taşıdığını iddia etti. Mevlüt Maytalman konuşmasını “Bu görüntü provokasyon amaçlı yapılmıştır. Gömü işlemi yapılan yerde herhangi gibi yerleşim alanı yok. Biz zaten bu alanda çalışıyoruz. Bu durumda ilk bizim hissetmemiz lazım kokuları, ve sosyal medyada paylaşan arkadaşı provokasyon yaptığı için kınıyorum" sözleriyle tamamladı.

İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU'NDAN AÇIKLAMA GELDİ

Yaşanan görüntülerin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan açıklama geldi. Twitter hesabından bir paylaşımda bulunan İmamoğlu "Tepeören Hayvan Bakımevi’nde hayatını kaybeden hayvan dostlarımızın defin edildiği alandaki görüntüleri asla kabul edemeyiz. Şehrimizi paylaştığımız canlı dostlarımıza yapılan bu uygulamayı yapan kişiler hakkında soruşturma açılmıştır. Gelişmeleri paylaşacağız." ifadelerini kullandı.

ekrem imamoğlu

SONRAKİ HABER