Başkanlığı Kaybeden Donald Trump Gayrimenkul Satışına Devam Ediyor: Trump International Otel Rekor Fiyatla Satılıyor!

Biden ile girdiği seçim yarışını kaybeden Donald Trump emlak satışları yapmaya devam ediyor. Trump International Otel satılıyor! İşte otelin rekor satış fiyatı...

Emlak Magazin 15.11.2021 - 12:18 15.11.2021 - 12:19 Gülcan Özer

Yapılan son seçimlerde Biden karşısında yenilgiye uğrayan Donald Trump son dönemde yapmış olduğu gayrimenkul satışları ile gündemdeki yerini koruyor. Ekonomik durumunun kötü olduğu yönünde çok sayıda haber yapılan Trump bu seferde sahibi olduğu Trump International Otel için satışa çıktı. 

CGI Merchant Group ile otelin satışı için anlaşma yaptığı iddia edilen Trump'ın otel satışı için el sıkıştığı rakamın ise 375 milyon dolar olduğu iddia edildi. Taraflar arasında tüm satış işlemlerinin tamamlandığı ve anlaşmanın imzalandığı, satış işlemlerinin ise önümüzdeki yılın birinci çeyreğini kapsayan Mart ayı sonuna kadar tamamlanacağı belirtildi. 

DONALD TRUMP OTELİNİ SATIYOR! 

Başkanlık yarışında büyük yara aldığı ve seçimleri kaybetmesinin ardından mali krize girdiği iddia edilen Trump'ın 60 senelik kira kontratına sahip olduğu otelde 2019 senesinden bu yana yeni bir işletmeci aranıyordu. 263 odalı otel Trump'ın başkanlık yaptığı dönemde de sık sık gündeme taşınmış, "otelin yabancı hükümetlerden milyonlarca dolarlık ödeme alarak federal yetkililerin diğer hükümetlerden hediye veya ödeme almasını yasaklayan ilgili Anayasa maddesini" ihlal ettiği gerekçesi ile senato tarafından soruşturma konusu yapılmıştı. 

Trump'ın ABD başkanı olduğu dönemde otelin yaklaşık 70 milyon dolarlık zarara uğradığı, yabancı hükümetler tarafından otele 3 milyon 700 bin dolarlık ödeme yapıldığı belirlenmiş, Trump ise hazırlanan raporu yanıltıcı olarak değerlendirmişti. 2016 senesin Eylül ayında açılışı yapılan otel Trump organizasyonu tarafından 2012 senesinde satın alınmıştı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@