Bayraktar Tepki Göstermişti! Gazeteci Çiğdem Toker Kimdir, Kaç Yaşında, Neden Davalık Oldu?

Baykar Teknolojinin sahibi olan Selçuk Bayraktar ile davalık olan Çiğdem Toker kimdir, nereli, neden davalık oldu merak ediliyor. İşte detaylar.

Gündem 01.04.2022 - 16:31 01.04.2022 - 16:31 Büşra Uluşen

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, T3 Vakfına yönelik söylemlerde bulunan gazeteci Çiğdem Toker'e karşı sert tepki gösterdi. Aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı olan Bayraktar, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak gazeteci Çiğdem Toker hakkında ifadeler kullandı. 

Toker, Bayraktar'ın yönetiminde olan Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı'na (t3) 41,3 milyon lira hibe edildiğini iddia etmişti. Konu yargıya taşındığında mahkeme, Toker'in vakfa 30 bin TL tazminat ödemesine karar verdi. Selçuk Bayraktar ise bu karar sonrasında sosyal medya hesabından konuya ilişkin paylaşımda bulundu. 

İki isim arasında yaşanan bu gerginlik sonrası gazeteci Çiğdem Toker kimdir merak konusu oldu.

ÇİĞDEM TOKER KİMDİR?

Gazeteci Çiğdem Toker, 15 Ağustos Diyarbakır'da doğmuştur. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Toker, gazeteciliğe 1986 yılında Anka Ajansı'nda kültür-sanat muhabiri olarak başlamıştır. Bir dönem TRT'de seslendirme yapmış, 1988 yılında Anadolu Ajansı'nın açtığı sınavları kazanarak kurumda yüksek yargı ve DGM muhabirliği yapmıştır. 

Habertürk gazetesinin ilk Ankara temsilcisi olarak gazetenin Ankara bürosunu kurmuş, daha sonra istifa ederek ayrışmıştır. Akşam gazetesinde köşe yazarı ve Ankara temsilcisi olarak çalışmıştır.

2013 yılında Cumhuriyet gazetesinde görece başlamış ve yönetimin değişmesinin ardından kendi isteği ile ayrılmıştır. 2018 yılından bu yana Sözcü gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. 

57 yaşındaki Toker Anadolu Ajansı, Ekonomik Panorama, Hürriyet, Habertürk, Akşam, Cumhuriyet ve Sözcü gazetelerinde uzun süre yazarlık yapmıştır. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@