Bayram Boyunca Köprü ve Otoyollar Ücretsiz

Kurban Bayramında, otoyol ve köprülerin ücretli olup olmayacağı konusunda Bakanlar Kurulu kararını açıkladı ve karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Gündem 24.08.2017 - 18:30 15.07.2021 - 00:22 Serhat Karaman

Kurban Bayramında, otoyol ve köprülerin ücretli olup olmayacağı konusunda Bakanlar Kurulu kararını açıkladı ve karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Kurban Bayramının yaklaşması ile birlikte vatandaşların en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de köprü ve otoyolların ücretli olup olmayacağı. Her yıl köprü ve otoyol geçişlerini ücretsiz olarak sağlayan vatandaşlar bu bayramda da ücretsiz geçişten yararlanmak istiyor.

Resmi Gazete'de Yayımlandı

Vatandaşların merakla beklediği köprü ve otoyolların, bayramda ücretli olup olmayacağı konusuna Bakanlar Kurulundan yanıt geldi.Bakanlar Kurulu'nun vermiş olduğu karar ile Kurban Bayramı süresince köprü ve otoyollar ücretsiz olacak.

Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar ve köprülerden bayram süresince geçişler için ücret alınmayacak. Bakanlar Kurulu’nun vermiş olduğu karar, Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

30 Ağustos’tan İtibaren Başlıyor

Bakanlar Kurulu’nun vermiş olduğu karar doğrultusunda, Kurban Bayramı nedeni ile 30 Ağustos Çarşamba saat 00.00 itibari ile başlayıp, 5 Eylül Salı günü saat 07.00'ye kadar Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsünden geçişler ücretsiz olacak.

Toplu Taşıma da Ücretsiz

Köprü ve otoyolların yanı sıra, belediyeler ve bunların kurdukları birlik, müessesse ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetleri de 1 Eylül Cuma saat 00.00'dan başlayarak, 4 Eylül Pazartesi günü saat 24.00'e kadar ücretsiz olarak hizmet verecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@