Bayramda Hangi Köprüler Ücretli, Hangi Köprüler Bedava Olacak?

Bayramda köprülerin ücretsiz olacağı müjdesi geldi. Peki, bayramda hangi köprüler ücretli, hangi köprüler bedava olacak?

GÜNDEM 16.08.2018 - 09:45 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

Bayramda köprülerin ücretsiz olacağı müjdesi geldi. Peki, bayramda hangi köprüler ücretli, hangi köprüler bedava olacak?

20 Ağustos 2018 tarihinde başlayacak olan Kurban Bayramı tatili boyunca bazı köprü ve otoyolların ücretsiz olacağı açıklandı. Pazartesi başlayacak olan uygulamaya göre devlete ait olan köprülerde geçişler ücretsiz olarak yapılacak. Hangi Köprüler Bayramda Ücretsiz Olacak?İstanbul'da yer alan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından işletilen otoyolları ücretsiz olarak hizmet verecek. Bunların dışında kalan yani devlet tarafından Yap İşlet Devret modeli ile yaptırılan köprüler ve otoyolları için geçişler ücretli olacak. Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü ve Avrasya Tüneli ise yap işlet devret modeli ile yapıldığı için ücretli olacak. Bu nedenle bayramda ücretsiz olarak köprü geçişinden yararlanmak isteyen kişilerin bu köprüler yerine mülkiyeti Karayolları Genel Müdürlüğü'ne ait olan köprü ve otoyollarını tercih etmeleri öneriliyor. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@