BDDK, Durmuş Yılmaz, Emin Çapa ve Selçuk Geçer Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu!

Dolar kuru 30 TL olacak açıklaması ile gündemi sallayan Selçuk Geçer ile TL Korumalı Mevduat Hesabı açıklandığı gün alım fırsatı açıklaması yapan Durmuş Yılmaz hakkında BDDK suç duyurusunda bulundu.

Gündem 27.12.2021 - 14:52 27.12.2021 - 14:53 Gülcan Özer

Ekonomi yorumları ve uçuk dolar kuru tahminleri ile adını duyuran Ekonomist Selçuk Geçer ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan TL korumalı mevduat hesabı ile düşen dolar kuru için alım fırsatı diyen Eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz hakkında BDDK suç duyurusunda bulundu. Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da son dönemde yapmış olduğu konuşmalarında Durmuş Yılmaz'ı hedef almış ve gereğini yapacaklarının söylemişti. 

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tarafından yapılan son dakika haberine göre manipülatif açıklamalarda bulunan 5 kişi hakkında suç duyurusunda bulunuldu. BDDK bu kişiler hakkında "Bir bankanın itibarını kırabilecek veya şöhretine ya da servetine zarar verebilecek bir hususa kasten sebep olunamaz ya da bu yolla asılsız haber yayılamaz" maddesine aykırı davranışları nedeni ile suç duyurusunda bulundu. 

BDKK TARAFINDAN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULAN İSİMLER, EKONOMİSTLER, EKONOMİ YAZARLARI KİMLER?

Bankacılık Kanunun 64. maddesi kapsamında yer alan "Bir bankanın itibarını kırabilecek veya şöhretine ya da servetine zarar verebilecek bir hususa kasten sebep olunamaz ya da bu yolla asılsız haber yayılamaz" maddesine aykırılıktan dolayı BDDK 5 ünlü isim hakkında suç duyurusunda bulundu. Bu kişiler dolar kuru 30 TL, 50 TL gibi olacak açıklamaları ile tanınan Selçuk Geçer, düşen dolar kuru için bu bir alım fırsatıdır diyen Eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz ile Güldem Atabay, Burhanettin Bulut ve Emin Çapa olarak açıklandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@