Belediye Başkanı Talimat Verdi, Zabıta Suriyelilerin Denize Girmesini Yasakladı!

Suriyeliler deniz kenarına çadır kururken zabıta ekipleri, belediye başkanı tarafından verilen talimatla plajardan uzaklaştırılmaya başlandı.

Gündem 09.06.2019 - 11:00 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

Suriyeliler deniz kenarına çadır kururken zabıta ekipleri, belediye başkanı tarafından verilen talimatla plajardan uzaklaştırılmaya başlandı.

Mudanya Belediyesi sahil kenarına çadır kuran ve elbiseleri ile denize giren Suriye vatandaşlarına gelen yoğun tepki üzerine müdahalede bulundu. Suriyelilerin yanı sıra sahilde bulunan dilenciler ve işportacılar da sahil kesiminden uzaklaştırıldı ve plaja girmeleri yasaklandı. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz "Bizim Çocuklarımız Şehit Olurken Buna İzin VermeyizSosyal meday hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile aldıkları kararı savunan Türkyılmaz "Hiç kimsenin başkalarını rahatsız etme, özgürlüğünü engelleme hakkı yoktur. Bizim çocuklarımız şehit olurken, analarımız ağlarken, ekonomimiz kötüye giderken onların zevki sefa içinde yaşamaları ve bizim insanımızı rahatsız etmelerine tahammül edemeyiz.Sahillerimizde oluşan uygunsuz görüntülere Zabıta ekiplerimiz tarafından anında müdahale edilmektedir. Yetki alanımızda olmamasına rağmen vatandaşlarımızdan gelen yoğun şikayetleri dikkate alarak sahilde çalışmalarımızı sürdürüyor ve ilgili birimleri göreve davet ediyoruz" diyerek haklı olduklarını söyledi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@