Bilim Kurulu'ndan Kritik Koronavirüs Toplantısı! Sokağa Çıkma Yasağı Gelecek Mi?

Koronavirüs vaka sayısında yaşanan artış ve sonrasında oluşan son durumu ele almak için Bilim Kurulu bir toplantı daha gerçekleştirdi.

Gündem 27.03.2020 - 18:11 15.07.2021 - 00:08 Emlak 365

Koronavirüs vaka sayısında yaşanan artış ve sonrasında oluşan son durumu ele almak için Bilim Kurulu bir toplantı daha gerçekleştirdi. Bilim Kurulu'nun bu toplantısının ardından ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca basın açıklamasında bulunacak. Bakan Koca'nın sokağa çıkma yasağı ile ilgili bir bulunup bulunmayacağı merak ediliyor.

Türkiye'yi etkisi altına alan koronavirüs salgınının önlenmesi amacıyla çalışmalara ara verilmeden devam ediyor. Bu kapsamda sürekli araştırma ve toplantı halinde olan Bilim Kurulu haftasonu öncesinde bir toplantı daha gerçekleştiriyor. Yaşanan son gelişmelerin ele alınacağı toplantı kapsamının ardından ise sokağa çıkma yasağı kararı olup olmayacağı merak ediliyor. SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI MI İLAN EDİLECEK?Koronavirüs ile mücadele kapsamında Türkiye'nin tüm kamu kurul ve kuruluşları ile sivil toplum örgütleri aralıksız çalışıyorlar. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan son açıklamaların ardından baka sayısı oldukça yükselmişti. Bakan Koca konuya dair son paylaşımında, "Test sayımız dün 5.035’ti. BUGÜN 7.286 olarak gerçekleşti. 1.196 yeni tanı kondu. Hastalar ve temas çevreleri izole edildi. 16 hastamızı kaybettik. Bu sonuçlarla can kaybımız 75’e, hasta sayımız 3.629’a ulaştı. Sizi ısrarla tedbirleri uygulamaya davet ediyorum." ifadelerini kullandı. Bu verilerin ardından ise Bilim Kurulu oluşan son tabloyu ele almak ve mücadelenin ne şekilde devam edeceğini değerlendirmek amacıyla bir toplantı düzenliyorlar. 19:15’te Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın basın açıklaması yapması bekleniyor. Toplantıya dair en merak edilen konu ise sokağa çıkma yasağı kararının verilip verilmeyeceği.Konuya ilişkin resmi bir açıklama geldiği anda siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@