Binali Yıldırım Su Faturası ve Öğrenci Akbil Ücretine İndirim Sözü Verdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilebilmek adına yeniden aday olan Binali Yıldırım hem öğrenci akbil ücretine hem de su faturalarına indirim sözü verdi.

GÜNDEM 13.05.2019 - 17:30 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilebilmek adına yeniden aday olan Binali Yıldırım hem öğrenci akbil ücretine hem de su faturalarına indirim sözü verdi.

İstanbul'da çeşitli usulsüzlüklerin tespit edilmesi sonrasında iptal edilen seçimlerin ardından Binali Yıldırım bir kere daha seçim için çalışmalarına başladı. Hızlı bir kampanya süreci yürüteceği açıklanan Binali Yıldırım seçim vaatlerini de paylaşmaya başlarken İstanbullulara peş peşe müjdeler verdi. Binali Yıldırım "Öğrenci Akbili 40 Lira Olacak" Seçim vaatlerini açıklayan Binali Yıldırım şu anda 85 lira olan öğrenci akbil ücretini 40 liraya düşüreceğini açıklarken "Daha önce söz verdiğimiz gibi; kişi sayısı daha fazla olan hanelerde daha çok indirim olmak üzere, su tüketiminde aylık ortalama yüzde 40 indirim yapılacak. Öğrenci Akbil'i aylık 85 liradan 40 liraya düşürülecek. Hayırlı olsun" dedi. Binali Yıldırım Kimdir?20 Aralık 1955 İstanbul Refahiye doğumludur. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşave Deniz Bilimleri Fakültesi mezunudur. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nde asistan ve araştırma görevlisi olarak çalışmalarına başladı. 1978 – 1993 yılları arasındaTürkiye Gemi Sanayi Genel Müdürlüğü ve Camialtı Tersanesi’nde yöneticilik yaparak iş hayatına başladı. Farklı kademelerde yöneticilik görevleri üstlendi. 1990 - 1991 yılları arasında ihtisas eğitimi almak adına İsveç'e gitti ve burada Uluslararası Denizcilik Örgütü’ne (IMO)ait Dünya Denizcilik Üniversitesinde (WMU) Denizde Can ve MalGüvenliği Yönetimi konusunda eğitim aldı. 1994 – 2000 seneleri arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmeleri’nde (İDO) Genel Müdürlük görevini üstlendi. Bu görevi boyunca ses getirecek çok sayıda hizmete imza attı ve deniz ulaşımı konusunda büyük projelere imza attı. Gerçekleştirdiği başarılı projeleri ile İDO'yu dünyanın en büyük şirketleri arasına sokmayı başardı. 2002 yılında yapılan seçimlerde AK Parti Erzincan Milletvekili olarak meclise girdi. 58. hükümet ve 59. hükümette Ulaştırma Bakanı olarak görev aldı. 2007 yılında yeniden Erzincan milletvekili seçildi ve kabinede 60. hükümetin Ulaştırma Bakanı olarak görevlendirildi. 2011 yılında İzmir milletvekili seçildi ve 61. AK Parti hükümetindeUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak görevlerine devam etti. Bu sayede 11 yıl üst üste Ulaştırma Bakanı olan tek kişi oldu. Başarılı projeleri ile ulaşımda Türkiye'nin çığır açmasını sağladı. 2016 yılında AK Parti Genel Başkanı oldu ve hükümeti kurma görevini üstlenerek Başbakan görevini üstlendi. 2018 yılında 65. Hükümetin kurulması ile beraber Başbakan olarak göreve geldi ancak hükümet sisteminin değiştirilmesi ile Türkiye Cumhuriyeti'nin son başbakanı oldu ve görevinden istifa etti. 2018 yılında TBMM Başkanı olarak seçildi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@