Bu Fiyata Kiralık Ev Bile Bulunmaz! TOKİ 667 TL Taksitle Ev Sahibi Yapıyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) kiradan bile uygun fiyatlı taksitlerle hiç evi olmayanları ev sahibi yapmaya devam ediyor.

Bu Fiyata Kiralık Ev Bile Bulunmaz! TOKİ 667 TL Taksitle Ev Sahibi Yapıyor!

Türkiye'de dar gelirli aileleri uygun fiyatlarla ev sahibi yapmayı misyon edinen kurum olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) yeni konut satışlarını sürdürüyor. TOKİ'nin uygun fiyatlı konut satışlarına büyük bir ilgi gösterilmeye devam ediliyor.

TOKİ KİMLERE DÜŞÜK FİYATLARLA KONUT SATIYOR?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa edilen konutları kimlerin satın alacağı TOKİ'nin o konutlar için yapacağı satışın hangi usülle gerçekleştirileceğine bağlı olarak değişiyor.

TOKİ direkt olarak dar gelirli ailelere konut satılı yaptığı gibi açık satış ile daha geniş kitlelere de konut satışı yapabiliyor. Bu konutları satın almak için bazı şlartların yerine getirilmesi gerekiyor. Bu şartlar projeye ve satış tarzına göre değişse de konutlar hiç evi olmayan vatandaşlara satılıyor.

TOKİ HANGİ İLLERDE KONUT SATIŞI YAPIYOR?

TOKİ biten, devam eden veya yeni başlayacağı konut projelerinde konut satışı yapabiliyor. Bu konut satış ilanları da TOKİ'nin resmi internet sitesi üzerinden yayınlanıyor. Bu ilanları takip eden vatandaşlşar şartları karşılamaları durumunda piyasada bulamayacakları fiyatlarla ve taksitlerle konut sahibi olabiliyorlar.

TOKİ'nin resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre şu anda Balıkesir'in Manyas ilçesinde bulunan konut projesinde 140 adet konut satılıyor. Bu konutları yalnızca alt gelir grubuna giren vatandaşlar satın alabiliyorlar.

Kırşehir'in Merkez ilçesinde bulunan TOKİ konut projesinde 57 adet konutun satışına devam edildiği TOKİ tarafından açıklandı.

Niğde'nin Ulukışla ilçesindeki TOKİ projesinde satılmayan 2 adet konut alt gelir grubunda bulunan vatandaşlara satılıyor.

KİRADAN BİLE UCUZ TAKSİTLERLE EV SAHİBİ OLMA FIRSATI!

Balıkesir'in Manyas ilçesinde satışa çıkarılan konutların satış fiyatlarının 136 Bin TL ile 199 Bin TL arasında değiştiği açıklandı. Bu konutları satın almak isteyen vatandaşlardan yüzde 12 peşin ödeme yapmaları isteniyor. Diğer kalan tutar ise 180 ay vade ve 667 TL'den başlayan taksitlerle geri ödeniyor.

toki ev satışı 1

Kırşehir'de satışa çıkarılan TOKİ konutlarının fiyatları 165 Bin TL ile 199 Bin TL arasında değişiyor. Yüzde 12 peşin ödeme isteyen TOKİ geri kalan tutarın da 180 ayda ödenmesini istiyor. Bu konut satışlarında ise taksitler 810 TL'den başlıyor.

Her iki örnek fiyatlamadan yararlanıp konut satın almak isteyen vatandaşların 30 Eylül 2021 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekiyor.

SONRAKİ HABER