Bu Projeler Hiç Evi Olmayanlara! TOKİ İlk Kez Ev Alana 20 Bin TL Peşinat, Aylık 1.029 TL Taksitle Sıfır Konut Satacak

Dar gelirliler, emekliler ve asgari ücretli çalışanlar için kira öder gibi ev sahibi olma rüyası gerçek oluyor! TOKİ alt gelir grubu ucuz konut projeleri için başvuru süreci ve taksit seçenekleri!

Toki 20.02.2022 - 08:40 20.02.2022 - 08:42 Gülcan Özer

Dünyayı etkisi altına alan pandemi, jeopolitik riskler, ülkeler arasında yaşanan krizler, yüksek enflasyon şoku konut fiyatları üzerinde baskı ve yükseliş etkisi oluşturmaya devam ediyor. Dünya genelinde konut fiyatları büyük bir hızla yükselmeye devam ederken konut fiyatlarının en çok yükseldiği ülkelerin başında ise Türkiye geliyor. 

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından yayımlanan konut fiyat endeksi raporuna göre Türkiye'de 100 m2 bir konutun ortalama satış fiyatı 637 bin liraya ulaşırken İstanbul'da bu fiyat 1 milyon liranın üzerine çıkmıştı. Konut fiyatlarında yaşanan yükseliş dar gelirli vatandaşın ev sahibi olma şansını zora sokarken beklenen ucuz konut müjdesi TOKİ'den geldi. 

TOKİ ALT GELİR GRUBU KONUT PROJELERİ 2022 ŞUBAT BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR! 

Ev sahibi olmak isteyen dar gelirli aileler için yükselen ev fiyatları büyük bir engel olurken devreye TOKİ girdi. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından satışa sunulan ucuz konut projeleri sadece hiç evi olmayanlara ve TOKİ'den ilk kez ev alacaklara özel olarak satışa sunulurken projelerde en önemli faktör vatandaşa konut kredisiz, 240 aya varan vadelerde, düşük peşinatla satış yapılması olarak öne çıkıyor. 

TOKİ TÜRKİYE GENELİ AÇIK SATIŞ LİSTESİ ŞUBAT 2022!

toki satış listesi

TOKİ 2+1 VE 3+1 ÖDEME PLANI 2022!

toki şubat örnek fiyat listesi

TOKİ'DEN NASIL EV SAHİBİ OLURUM, TOKİ'YE NASIL BAŞVURULUR 2022?

Pek çok ilde TOKİ satış başvuruları için işlemler devam ederken bazı projelerde çekilişsiz, kurasız TOKİ başvurusu yapılmasına olanak sağlanırken bazı projelerde ise TOKİ kura çekilişi ile ucuz konut başvurusu yapıyor. Satışa sunulan konuttan fazla başvuru yapılması durumunda başvuru sahipleri arasında noter huzurunda kura çekimi yapılarak hak sahipleri belirleniyor. TOKİ başvuruları kurumun resmi internet sitesi olan TOKİ GOV TR internet sitesinde yayımlanan ilanlar üzerinden Halkbank ve Ziraat Bankası üzerinden ya da e devlet üzerinden yapılabiliyor.

toki-ana-manşet-resmi

TOKİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER, KİMLER TOKİ'YE BAŞVURABİLİR?

Her proje için başvuru koşulları özel olarak belirlenmekte olup kuralı olarak satışa sunulan alt gelir grubu konut projelerinde ilk kez TOKİ'den ev sahibi olmak, kendisi ya da eşi üzerine kayıtlı evi olmamak, aylık hane halkı geliri için en fazla 10 bin TL gelire sahip olmak ve başvuru yapan kişinin 25 yaşını doldurmuş olması şartları aranmaktadır.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@