Bugün Cumhurbaşkanlığı Seçimi Olsa Kim Kazanır?Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Son Oy Oranı Açıklandı

Optimar Araştırma Türkiye'nin Nabzı Temmuz 2021 anketi sonuçları açıklandı. Son anket sonuçları ile bugün seçim olsa kim kazanır, kim Cumhurbaşkanı olur?

Bugün Cumhurbaşkanlığı Seçimi Olsa Kim Kazanır?Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Son Oy Oranı Açıklandı

Siyaset kulisleri ekonomide yaşanan dalgalanma, orman yangınları ve yeni siyasi gelişmeler ile en sıcak dönemlerinden birini yaşamaya devam ederken erken seçim tartışmaları da sürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan tüm açıklamalarda erken seçime kapılar kapatılsada anket sonuçları yine de yakından takip ediliyor.

Hem siyasetçiler hem de vatandaşlar tarafından yakından takip edilen son anket çalışmalarından biri de Optimar Araştırma Şirketi tarafından açıklandı. Optimar Araştırma Türkiye'nin Nabzı Temmuz 2021 anket raporu yayımlandı. Ankette katılımcılara "Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirsiniz?" sorusu yönetildi.

BUGÜN CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ OLSA KİM KAZANIR, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN SON OY ORANI YÜZDE KAÇ?

Son dönemde Suriyeli sığınmacıların yanı sıra Afgan mültecilerin yurda giriş görüntüleri, orman yangınları, ekonomide yaşanan dalgalanma, yükselen faiz oranları ve dolar kuru gibi konularla siyaset gündemi oldukça ısınan Türkiye erken seçimi tartışmaya devam ediyor. Muhalefet partilerinin sürekli olarak gündeme taşıdığı erken seçime Cumhurbaşkanı Erdoğan kesin olarak kapıları kapatmıştı.

Süreçte yapılan anket çalışmaları da yakından takip edilirken bu anket çalışmalarından biri de Türkiye'nin en büyük araştırma şirketleri arasında gösterilen Optimar Araştırma Şirketi tarafından yayımlandı.

son-anket-sonuçları

Özel bir televizyon kanalının canlı yayınına katılan Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir Temmuz ayında gerçekleştirdikleri son anket sonuçlarını açıkladı. Açıklanan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son oy oranı yüzde 41,7 olarak ilan edilirken en yakın rakibi ise yüzde 14,7 oy olan Mansur Yavaş oldu.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ ANKET SONUÇLARI! BUGÜN SEÇİM OLSA KİM CUMHURBAŞKANI OLUR?

Recep Tayyip Erdoğan son oy oranı yüzde 41,7

Mansur Yavaş son oy oranı yüzde 14,7

Ekrem İmamoğlu son oy oranı yüzde 8,2

Kemal Kılıçdaroğlu son oy oranı yüzde 7,7

Meral Akşener son oy oranı yüzde 5,9

Selahattin Demirtaş son oy oranı yüzde 5,4

Abdullah Gülson oy oranı yüzde 1,1

Ali Babacan son oy oranı yüzde 0,08

Diğer adayların toplam oy oranı 14,5

Anket sonuçları sosyal medyada büyük tartışmalara neden olurken anket sonuçları çok sayıda yorum aldı. Özellikle de en yakın rakibi ile Erdoğan'ın arasında oluşan büyük fark dikkat çekti.

SONRAKİ HABER