Bugün Kabine Toplantısı Var Mı? Kabine Toplantısı Ne Zaman, Saat Kaçta Yapılacak, Yeni Kısıtlama Kararları Alınacak Mı?

Kabine toplantısı bugün yapılacak mı? Kabine toplantısı ne zaman yapılacak? Kabine toplantısı saat kaçta başlayacak? Kabine toplantısında yeni kısıtlama kararları alınacak mı?

Bugün Kabine Toplantısı Var Mı? Kabine Toplantısı Ne Zaman, Saat Kaçta Yapılacak, Yeni Kısıtlama Kararları Alınacak Mı?

Türkiye'de en kritik kararlar muhtelif zamanlarda toplanan kabine toplantılarında alınıyor. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yönetiminde ve tüm bakanların katılımı ile gerçekleştiriliyor.

Kabine toplantısı Kurban Bayramı'nın ardından hiç yapılmadı. Geçtiğimiz hafta yapılması planlandı ama Türkiye'in gündeminin orman yangınları olması sebebiyle kabine toplantısı ertelendi. Çünkü çok sayıda bakan orman yangını olan bölgelerde yoğun bir saha çalışması yapıyorlardı.

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN YAPILACAK?

Kabine toplantılarının tarihleri kamuoyuna Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından bildiriliyor. Yeni kabine toplantısına ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Bundan dolayı bugün kabine toplantısının olup olmadığı resmiyet kazanmadı.

Kabine toplantısı ne zaman sorusuna resmi cevap verilmemiş olsa da 9 Ağustos 2021 Pazartesi günü kabine toplantısı yapılması bekleniyor. Kabine toplantısı yapılırsa bu toplantının saat 15:00'da başlaması bekleniyor. Yaklaşık 3-4 saat devam edecek olan kabine toplantısında alınan yeni kararları saat 19:00'dan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak.

YENİ KISITLAM A KARARLARI ALINACAK MI?

Son günlerde koronavirüs vaka sayılarında meydana gelen artışlar nedeniyle tüm gözler kabine toplantısına çevrildi. Vaka ve ölüm sayılarındaki artış, delta varyantının saçtığı tehlike ve koronavirüs aşı sayılarında bir durağanlık başladı. Tüm bu gelişmelere ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir sunum yapacak.

BAKAN KOCA SUNUM YAPIP KISITLAMA İSTEYECEK İDDİASI

Koronavirüs gündeminin son gelişmelerini aktarmak İçin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından bir sunumun yapılacağı bildirildi. Bu sunumun ardından koronavirüs kısıtlamalarına ilişkin olarak Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri gündeme gelecek.

Edinilen kulis bilgilerine göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs aşısı olmayanlara yönelik kısıtlama tedbirleri alınması gerektiğini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a aktaracak. Salgının yayılmaması için koronavirüs aşısının teşvik edilmesi amacıyla bazı kararların alınabileceği bildirildi.

Gelen bilgilere göre restoranlara, kahvehanelere, çay ocaklarına müşteri kabülünde aşı şartı istenebilecek. Bu yönde bir karar alınması durumunda aşı olmnayı bekleyen milyonlarca vatandaşın gönüllü olarak teşvik edileceği bildirildi.

Öe yangın ve sel felaketleri de kabine toplantısının önemli bir gündem maddesi olacak. Bu konuda ilgili bakanlar birer sunum yapacaklar ve yapılan çalışmaların muhteviyatı hakkında detaylı bilgiler verecekler. Alınması gereken bazı kararlara ise kabine toplantısında tartışıldıktan sonra kararlaştırılacak.