Bülent Arınç Son Seçim Anketine İlişkin Çok Konuşulacak Açıklamalar Yaptı

AK Parti kurucularından, eski TBMM Başkanı ve eski Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, AK Parti seçimi kazanabilir mi sorusuna çok konuşulacak bir yanıt verdi.

Gündem 24.05.2022 - 10:23 24.05.2022 - 10:23 Gülşah Konuk Akın

TBMM eski başkanı ve eski cumhurbaşkanlığı YİK üyesi Bülent Arınç, 2023 seçimlerine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Her seçimden önce sonuçları aşağı yukarı tahmin ettiğini söyleyen Arınç, AK Parti seçimi kazanabilir mi sorusuna da çok konuşulacak bir yanıt verdi. Hayat pahalılığının artık herkesi üzecek bir noktaya geldiğini söyleyen Arınç, kendi gördüğü enflasyonun TÜİK'e benzemediğini dile getirdi. 

SEÇİM AÇIKLAMALARI

ABC Gazetesinden Ömer Şahin'e açıklamalarda bulunan Arınç seçime ilişkin: "Şimdi işimiz zor ama bize sorarlarsa biz bu seçimin nasıl kazanılacağını söyleriz: Hem Cumhurbaşkanlığı hem de milletvekilliği genel seçimlerinin… Ben seçimin kazanılması için neler yapılmalı, neler gerekli? Bunları adeta bir matematik ölçüleri içerisinde biliyorum." dedi.

bülent-arınçtan-seçim-açıklaması

Önceliğin hukuk ve adalet olduğunu söyleyen Arınç, bunların formülünü bildiğini, seçimi kazanmak için önce gidişatın endişe verici olduğunun farkına varılması gerektiğini, geniş bir istişare yapılması gerektiğini hatta davet edilirse kendisinin de katılacağını söyleyerek gördüklerini iyi tahlil eden biri olduğunu, ihtiyaç duyanın kendisine danışabileceğini söyledi.

AK PARTİ SEÇİMİ KAZANIR MI?

AK Parti seçimi kazanır mı sorusu sorulması üzerine Arınç: "İki seçimden de ümidimizi kesmedik ama vakit daralıyor. Zaman geçmeden derhal bu işe el atılması ve seçimi kazanmak için gerekli formüllerin acilen uygulanması lazım. Ertelemeden, ihmal etmeden, göz ardı etmeden." dedi. AK Parti'den tepki görmediğini söyleyen Arınç, büyük bir çoğunluktan dua ve destek aldığını, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son zamanlardaki konuşmaları dışında kendisini incitecek bir şey yapmadığını, kendisinin de ona asla saygıda kusur etmediğini söyledi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@