Burcu Güneş İle Üvey Annesi Arasında Miras Kavgası: Tapu İptali Davası Açıldı!

Türk pop müziğinin sevilen isimlerinden Burcu Güneş ile üvey annesi arasında miras kavgası başladı! Burcu Güneş üvey annesine tapu kaçırma davası açtı.

Emlak Magazin 06.09.2021 - 16:05 06.09.2021 - 16:06 Gülcan Özer

Sahip olduğu eşsiz güzellikteki sesi ile dillere plesenk olan çok sayıda aşk şarkısına hayat veren Burcu Güneş babasının vefatının ardından üvey annesi ile miras paylaşımı konusunda sorunlar yaşamaya başladı. Babası Ali Güneş' in vefatının ardından başlayan miras paylaşımı konusunda Burcu Güneş hukuki süreç başlattı ve üvey annesi hakkında tapu kaçırma davası açtı. 

Hatırlanacağı üzere Burcu Güneş'in babası Ali Güneş 2002 senesinde babası vefat etmiş, ünlü şarkıcı zorlu bir süreçten geçmişti. Vefat eden babasının üzerine kayıtlı olan Antalya Kepez'de yer alan evin bedelsiz bir şekilde üzerine geçirdiği iddia edilen üvey annesi hakkında Burcu Güneş yasal süreci başlatarak şikayetçi oldu. 

BURCU GÜNEŞ ÜVEY ANNESİNE TAPU KAÇIRMA DAVASI AÇTI! 

Vefat eden kişilerin miras paylaşımları konusunda en çok dava konusu olanların başında tapu iptali davası yer alıyor. Miras kaçırmak olarak anılan yöntemde vefat eden kişiden miras olarak kalacak taşınmazlar bedelsiz olarak diğer miras sahiplerinden mal kaçırmak amacı ile bir başkasının üzerine yapılıyor. Bu gibi durumlarda diğer hak sahipleri tarafından tapu iptali davası açılıyor. 

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Burcu Purtul tarafından yapılan habere göre benzer bir durumu ünlü şarkıcı Burcu Güneş'te yaşadı. Burcu Güneş 'in avukatı olan Ahmet Kürşat Köhle Antalya Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvuruda bulunarak tapu iptali davası açtı.

Burcu Güneş'in 8'de 3 hak sahibi olduğu belirtilen evin 1993 senesinde usulsüz olarak üvey annesinin üzerine satışının yapıldığını belirterek resmi nikahlı eşin diğer eş tarafından para karşılığı satılmasının hayatın olağan akışına ters olduğu belirtilerek tapu iptali davası açıldı. Burcu Güneş 'in 8'de 3 miras payını istediği ve evin bu süreçte üçüncü kişilere devrinin önlenmesi için ihtiyatı tedbir kararı aldırdığı belirtiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@