Çekilişsiz Kurasız Şubat 2022 TOKİ Konutlarına Başvurular Başlıyor! 15 Yılda Taksitle Ödeme Fırsatı

TOKİ Başkanlığı'nın 2022 yılı Şubat ayında satışını; kurasız çekilişsiz yapacağı konutlar için başvurular başlıyor. İlk başvuru istediği konutu alacak, 10 yıl ve 15 yıl vadeli ödeme planıyla ödeyecek.

Toki 02.02.2022 - 09:59 02.02.2022 - 10:00 Mustafa Karagöz

Çekilişsiz kurasız Şubat 2022 TOKİ konut satışları için başvuru işlemleri 7 Şubat tarihinde başlayacak. Başvuruların başlaması; ilk başvuruda bulunacak olan vatandaşın satışa çıkarılan konutlardan istediğini alabileceği anlamına geliyor. Koşul olmadan herkese açık gerçekleştirilecek satışlarda ilk başvuru yapan istediğini, daha sonraki başvurularda ise sırayla kalan konutlar satılacak. 

Açık konut satışlarından ev almak isteyenlerin Türk vatandaşı olması, 18 yaşından büyük olması gibi temel özelliklere haiz olmaları yeterli olacaktır. Vatandaşlar başvurularını ise TOKİ'nin belirlediği tarihler arasında yapacaklar. Başvurular internet üzerinden değil Halk Bankası yada Ziraat Bankası üzerinden yapılacak. 

Konut alımlarında süreç kısaca, ilk başvuru yapılması, alınacak konutun belirlenmesi ve banka üzerinden alınacak konut için ödeme planının oluşturulması şeklinde ilerleyecek. 

TOKİ 4+1 DUBLEKS DAİRELERİ KURASIZ SATACAK

TOKİ Başkanlığı'nın konut satış duyurularına bakıldığında; Şubat 2022'de tek bir şehir için kurasız konut satışı yapılacağı ilan edildi. 2 Şubat tarihi itibariyle listede yer alan tek şehir Kars oldu. 

Kars Merkez Atattürk Mahallesinde yer alan TOKİ projesi kapsamında inşa edilen konutlardan bazılarının satılacağı bildirildi. Satışların nasıl ve ne zaman olacağı başvuruların hangi tarihlerde alınacağına ilişkin TOKİ duyurusunda "Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 47 adet konut;ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 07 Şubat 2022 - 30 Haziran 2022 tarihleri arasında Açık Satışa sunulacaktır." açıklamasında bulundu. TOKİ'nin satışa çıkardığı konutların tamamı 4+1 konumda ve dubleks daire şeklinde. 

KONUTLARIN ÖZELLİKLERİ VE FİYAT TABLOSU

Kurumun ön şartsız ve çekilişsiz yapacağı satışlara başvuruda bulunacak olan vatandaşlar için hazırlanan tabloda, dairelerin özellikleri bildirildi. Duyuruda dairelerin brüt alanların 181 m2 olduğu açıklanırken net alan 119.5 m2 olarak bildirildi. En ucuz ve en pahalı konutun fiyatı birbirine çok yakın seviyede olurken fiyatlar 516 bin TL ile 518 bin 600 TL arasında değişiyor. 

Geri Ödeme Bilgileri

Konutlar için sunulan ödeme seçenekleri tabloda da görüldüğü gibi yüzde 10 yada yüzde 20 oranında peşinat ödenmesi geri kalan tutarın ise aylık taksit şeklinde ödenmesi olarak açıklandı. Kurum vatandaşlara 120 ay ve 180 ay vade olanakları sunuyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@