Çeşme-Alaçatı Havalimanında son durum? Ne zaman bitecek?

Çeşme Alaçatı Ekrem Pakdemirli Havalimanı projesine geçtiğimiz günlerde başlanmıştı. Peki, Çeşme Alaçatı Ekrem Pakdemirli Havalimanı projesinde son durum nedir? Ne zaman bitecek?

GÜNDEM 05.08.2019 - 15:52 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Çeşme Alaçatı Ekrem Pakdemirli Havalimanı projesine geçtiğimiz günlerde başlanmıştı. Peki, Çeşme Alaçatı Ekrem Pakdemirli Havalimanı projesinde son durum nedir? Ne zaman bitecek?

Çeşme Alaçatı Ekrem Pakdemirli Havalimanı projesinde Türkiye’de yalnız genel havacılık, sportif ve amatör havacılıkla uğraşanlar içini hizmet verecek. Havalimanının inşaatına kısa bir süre önce başlandı.ÇEŞME-ALAÇATI HAVALİMANINDA SON DURUM?6 Haziran 2018 tarihinde sözleşme imzalanan ve Türkiye için önemli bir proje olarak gerçekleştirilen Çeşme Alaçatı Ekrem Pakdemirli Havalimanı hakkında açıklama yapan Terminal Yapı ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı  Alp Delimollaoğlu,  “6 Haziran 2018 tarihinde sözleşme imzalanmış olup, çalışmalar ulusal ve uluslararası standartlara ve mevzuatlara uygun olarak iş programı dahilinde devam etmektedir.” Dedi.ÇEŞME-ALAÇATI HAVALİMANINDA NE ZAMAN BİTECEK?Havalimanı projesinin tamamlanmasının ardından dünya turizmi açısından tanınan bir yer olacağını ifade eden Terminal Yapı ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı  Alp Delimollaoğlu,  “Çeşme - Alaçatı Havalimanı işletmeye geçtiğinde öncelikle bölgenin dünya turizmine tanıtımı, en üst segment turistin bölgeye çekilmesi ve tüm yıl erişilebilir olması sayesinde, 90 güne sıkışmış olan mevcut turizm sezonunun 150-180 güne uzaması ile  bölgeye en az 200 bin ilave geceleme desteği sağlanacaktır.” İfadelerini kullandı.120 MİLYON EURO TUTARINDA YATIRIMAyrıca havalimanı inşaatının bittiği takdirde turizmin de hareketleneceğini belirten Delimollaoğlu “Bununla ilgili uluslararası sektör lideri saygın firmalar ile gerekli anlaşmalar yapılmış durumdadır. 20.20 gelir paylaşımı yapılacak olup garanti gelir haberlerde yazdığı gibi 1milyar 400 milyon dolar değil,  ilk 12 yılın toplamında sadece14 milyon Euro’dur. Projenin 25 yıllık işletme dönemindeki etaplar tamamlandığında toplam 120 milyon Euro tutarında yatırım gerçekleştirilmiş olacak” açıklamasını yaptı. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@