Çevre Bakanı Murat Kurum Maltepe Fındıklı TOKİ okullarını ziyaret etti

Çevre Bakanı Murat Kurum, Maltepe Fındıklı TOKİ ziyaret etti. Ziyareti kapsamında sıfır atık projesine değinen Bakan Kurum projenin paydaşı olan emekçilerimizle detayları paylaşacağız dedi.

Toki 09.04.2022 - 13:45 09.04.2022 - 13:45 Mustafa Karagöz

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ziyareti kapsamında yapmış olduğu konuşmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bölgeyi ziyareti kapsamında vatandşaların okul talebi olduğunu hatırlattı.

Talep üzerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendilerine talimat verdiğini ifade edn Bakan Kurum, daha sonra başlatılan çalışmaları aktardı. Başlatılan çalışmalar ile Maltepe'ye toplamda 76 derslikten oluşan hem anaokulu hem ilkokulu hem ortaokulu hem de lise binalarının kazandırıldığını söyledi.

Bu okulların mimarı ve tabii açıdan çok özellikli okullar olduğunu da söyleyen Bakan Kurum projeler kapsamında yeşil alan, sosyal imkanlar, spor alanları olduğunu belirtti.

Kurum, Çevre Bakanlığı ile MEB arasında başlatılan çalışma ile çevre dostu okul projesinin örnek olacağını söyledi. Bu okullar yağmur sularının depolanması, güneş enerji panelleri ile elektrik enerjisi elde etmeyi başarıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanu Murak Kurum konuşmasının devamında "bir yıl içerisinde bu okullar tamamlandı. Toplamda 76 derslikli bir okul ki yaklaşık 100 milyon lira yatırım bedeliyle tamamlandı. Ama bugün bu okullar herhalde bir 300 milyonun üzerinde değeri olacak yapıda." ifadelerini kullandı.

Bakan Kurum konuşmasını ise projede emeği geçen TOKİ başkanlığı mimar mühendis ve tüm çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum diyerek tamamladı. 

Sıfır Atık Projesi

Konuşmasının son bölümünde sıfır atık projesine ilişkin çalışmaların ne aşamada olduğuna değinerek devam eden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum "Sıfır atık projesinin mimarı Sayın Emine Erdoğan'ın da destekleri ve katılımlarıyla tüm Türkiye genelinde sıfır atık projesinin paydaşı olan emekçilerimizle bu projeyi açıklayacağız." açıklamasında bulundu. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@