Çevre Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Projelerinde Görev Yapacak 170 Memur Alacak! KPSS Şartı Yok

Kentsel dönüşüm projelerinde görevlendirmek üzere Çevre Bakanlığı personel açığı olduğunu ilan etti. Mühendis kadroları başta olmak üzere 5 farklı kadroda yapılacak alımlara başvurular KPSS'siz olacak

Çevre Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Projelerinde Görev Yapacak 170 Memur Alacak! KPSS Şartı Yok

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personel alımı yapacak. Bakanlık duyurusunda istihdam edilecek personellerin kentsel dönüşüm projeleri kapsamında görevlendirileceğini ve adayların KPSS şartı olmadan başvuru yapabileceklerini duyurdu. Personel alımları için bir kılavuz hazırlayan Çevre Bakanlığı kadroları, şartları ve başvuru tarihlerini açıkladı.

ÇEVRE BAKANLIĞI 170 MEMUR ALINACAK

Başvuru kılavuzunda yer alan bilgilere göre personel alımlarında en fazla açık kadro mühendis pozisyonlarında olacak. Bakanlık 5 farklı mühendis alanında personel alımı gerçekleştirecek. İlana göre o kadrolar ve kontenjanlar şöyle;

Çevre Bakanlığı inşaat mühendisi kadrosu için 51, Harita Mühendisi kadrosu için 32, Makine Mühendisi kadrosu için 7, Elektrik elektronik mühendisi kadrosu için 8, bilgisayar mühendisi kadrosu için 2 ve jeoloji mühendisi kadrosu için ise 2 personel alımı yapacak.

Mühendis Kadrolarının Dışında;

Kentsel dönüşüm projelerinde görevlendirmek üzere yapılacak personel alımlarımda açık kadrolar arasında Mimar, Şehir Plancısı, Uzman ve Avukat pozisyonları bulunuyor. Kadro dağılımına dair grafikte bakanlığın 11 mimar, 11 şehir plancısı, 17 avukat ve 29 uzman alımı yapacağını ilan etti.

KPSS ŞARTI YOK

Çevre Bakanlığı personel alım ilanları kamu kurumlarına personel alımlarında uygulanan genel şartlar ile birlikte deneyim ve not ortalaması şartıyla olacak. KPSS'siz adaylar ilana başvuru yapabilir.

İLAN EDİLEN BAŞVURU KOŞULLARI

Çevre Bakanlığı memur alımı için yayımlanan başvuru kılavuzunda, şartlar aşağıda yer alan maddeler üzerinden sıralandı.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan şartları haiz olmak. Sağlık durumu, iklim değişikliklerine ve her çeşit yolculuk şartlarına elverişli olmak. Bakanlıkça yapılacak sözlü sınavda yüz (100) tam puan üzerinden en az yetmiş (70) puan almak. Kadrolar için ilan edilen öğrenim şartını sağlamak. Mesleki deneyim şartını sağlamak ve her kadro için ayrı ayrı bildirilen diğer şartlara haiz olmak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Çevre Bakanlığı memur alım ilanı için başvuru yapacak olan tüm adaylar başvurularını 13 Aralık tarihinden itibaren yapacaklar. Başvurular elektronik ortamda e-Devlet üzerinden yada Kariyer Kapısı sistemi üzerinden yapılacak. Başvurular için son tarih 31 Aralık olarak ilan edildi.

SONRAKİ HABER