Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Büro Personeli, Avukat, Mühendis Ve Mimar Sözleşmeli Personel Alımı KPSS-2021/5 Tercih Kılavuzu Yayımlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılacak personel alımlarına ilişkin bir son dakika gelişmesi yaşandı. ÖSYM tarafından KPSS-2021/5 Tercih Kılavuzu yayımlandı. Yayımlanan KPSS-2021/5 Tercih Kılavuzu esaslarına göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na 47 personel alımı yapılacak. Kimler tercih yapabilecekler, hangi kadrolarda personel alımı olacak?

Emlak İş İlanları 15.04.2021 - 13:35 15.04.2021 - 13:35 Emlak 365
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personel alımına ilişkin KPSS-2021/5 Tercih Kılavuzu, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖYM) tarafından yayımlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığına KPSS-2021/5 Tercih Kılavuzu kapsamında yapılacak olan personel alımlarının tüm detayları kamuoyu ile paylaşıldı.

Merkezi yerleştirme sistemi, ile yapılacak olan personel alımları 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesine göre gerçekleştirilecek. Alımı yapılacak personeller sözleşmeli olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde görevlendirilecekler.

TERCİHLER HANGİ TARİHLERDE YAPILACAK?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın personel alımlarına ilişkin yayınlanan KPSS-2021/5 Tercih Kılavuzu esaslarına göre adaylar tercih işlemlerini 15 Nisan 2021 ile 21 Nisan 2021 tarihleri arasında yapacaklar. Tercihlerin ÖSYM'ye gönderilmesi internet yoluyla olacak. Tercih işlemleri 21 Nisan 2021 saat 23:59'da sona erecek ve bu süre kesinlikle uzatılmayacak. Bu süreler içerisinde tercih işlemlerini tamamlamayan adayların işe yerleştirilmesi mümkün olmayacak.

TERCİHLER NASIL YAPILACAK?

KPSS-2021/5 Tercih Kılavuzu kapsamında tercih yapmak isteyen adaylar ÖSYM'nin aday işlemlerinin yapıldığı internet sitesine giriş yaparlar. Ardından bu site üzerinden TC kimlik no ve şifre girildikten sonra tercih işlemlerine başlanılır. Açılan ekranda önce “Tercih bildir” butonuna tıklanılır. Ardından ekrana adaya ait kişisel bilgiler gelir. Ayrıca tercih listesinde bulunan sözleşmeli pozisyonların kodlarının girileceği liste açılır. Bu kodlar sırasıyla listeye eklenir. Ardından işlemi tamamlama yönergeleri ile tercih işlemleri bitirilir.

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?

BÜRO PERSONELİ ALIMI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personel alımı kapsamında 9 sözleşmeli büro personeli alımı yapılacak. Bu personeller Bakanlık Taşra Teşkilatı'nda görevlendirilecekler. Çalışma yerleri ise Adana, Aksaray, Ankara, Erzincan, Erzurum, Konya, Sakarya olacak. Sözleşmeli büro personeli alımları önlisans mezunları arasından yapılacak.

AVUKAT ALIMI

Lisans mezunları arasından yapılacak olan alımlar kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na 25 avukat alımı yapılacak. Bu personeller merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilecek. Adayların avukat alımına başvuru yapacak şartlara sahip olmalarının yanında 2020 KPSS Lisans sınavına da girmiş olmaları istenecek. İşe alınacak olanlar Adıyaman, Ağrı, Amasya, Ankara, Balıkesir, Batman, Bolu, Çankırı, Denizli, Edirne, Erzincan, Eskişehir, Giresun, Konya, Muğla, Osmaniye, Sakarya, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Tokat ve Uşak'ta görevlendirilecek.

MİMAR VE MÜHENDİS ALIMI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın taşra teşkilatına KPSS-2021/5 Tercih Kılavuzu kapsamında 10 mühendis ile 3 mimar alımı yapılacak. Bu personeller sözleşmeli olarak kadroya alınacaklar. Mühendis ve mimar olmak için gereken şartları yerine getirmeleri istenen adaylardan 2020 KPSS Lisans sınavına girmiş olmaları şartı aranacak. Ayrıca alımı yapılacak olan personeller Bitlis, Karaman, Kars, Ardahan, Bartın, Burdur, Çankırı, Erzincan, Hakkari ve Şırnak'ta görevlendirilecekler.

SÖZLEŞMELİ POZİSYONLAR İÇİN ARANAN NİTELİKLER (LİSANS)

SÖZLEŞMELİ POZİSYONLAR İÇİN ARANAN NİTELİKLER (ÖNLİSANS)

TABLO-1 ÖN LİSANS MEZUNLARININ TERCİHLERİ ARASINDA GÖSTEREBİLECEĞİ SÖZLEŞMELİ POZİSYONLAR (KPSS-2021/5)

TABLO-2 LİSANS MEZUNLARININ TERCİHLERİ ARASINDA GÖSTEREBİLECEĞİ SÖZLEŞMELİ POZİSYONLAR (KPSS-2021/5)

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@