CHP İstanbul Maltepe Mitinginde Cumhurbaşkanı Adayı Açıklaması! CHP'nin 2023'te Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olacak?

CHP tarafından İstanbul Maltepe’de düzenlenen “Milletin Sesi” mitinginde CHP’nin Cumhurbaşkanı adayının kim olduğuna dair çok önemli bir açıklama yapıldı. 

Gündem 21.05.2022 - 20:18 21.05.2022 - 20:18 Engin Uzunoğlu

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu için daha önceden verilen hapis cezasının Yargıtay tarafından onanmasına tepki göstermek amacıyla İstanbul Maltepe’de “Milletin Sesi” mitingi düzenlendi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu miting konuşmasında, “Ülke elden gidiyor, birlikte mücadele etmek zorundayız.” dedi. AAyrıca CHP'nin cumhurbaşkanı adayı ile alakalı son dakika gelişmesi yaşandı.

"MÜCADELE EDİP KAZANACAĞIZ"

İstanbul’da mitinge katılanlara seslenen Kemal Kılıçdaroğlu, “Kimsenin umutsuzluğa kapılmasına gerek yok. 5 yıl önce yaptığımız yürüyüşün finaline yaklaşıyoruz. Bu kentin fabrikalarında, sokaklarında, üniversitelerinde kucaklaşacağız. Bunların tek amacı korku iklimi yaratmak. Şimdi partileri de kapatmaya hazırlanıyorlar. Memleketi uyuşturucu bataklığına çevirdiler. Sonuna kadar bunlarla mücadele edeceğiz ve kesinlikle kazanacağız.” ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ADAYI AÇIKLAMASI

CHP’nin İstanbul Maltepe’deki mitinginde 2023 yılında yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin de çok önemli bir gelişme yaşandı. CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı olarak kimi göstereceğine dair en net açıklama yapıldı. Miting sırasında bir açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı olduğunu söyledi. 

CHP'NİN ADAYI KEMAL KILIÇDAROĞLU AÇIKLAMASI

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay açıklamasında, “Artık mırın kırın edecek bir durum kalmadı. Gönlümüzün adayı sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu diyorduk. Şimdi o ‘gönlümüzün’ kısmı biraz kalktı. CHP’nin adayı Kemal Kılıçdaroğlu diyoruz. Ne CHP’nin ne de Kemal Kılıçdaroğlu’Nun söyleyip de yapamayacağı bir şey yok. Bu mitingde Kemal Kılıçdaroğlu milletten yetki istiyor. Bu işler böyledir, çıkıp millete söylersin. Artık CHP’liler Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Adayı olarak görmektedirler. Ancak bu 6’lı masayı kast etmiyorum. Orada bu yönde alınmış bir karar şimdilik yok.” dedi.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@