CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Dövizin Düşmesi için Tek Formül Verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu son günlerde yaşanan sert döviz hareketlerine ilişkin açıklamada bulundu. Kılıçdaroğlu kurun nasıl düşeceğine ilişkin de görüşlerini kamuoyu ile paylaştı.

Gündem 18.12.2021 - 15:28 18.12.2021 - 15:28 Mustafa Karagöz

Dolar kurunda yaşanan sert dalgalanların ardından tüm siyaset gündeminin temel başlığı ekonomi oldu. Bu kapsamda siyasi liderler kendi görüşerini açıklarken Kemal Kılıçdaroğlu'da Kayseri'den değerlendirmeler de bulundu. 

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NDAN DOLAR AÇIKLAMASI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri Sanayi Odası'na (KAYSO) bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret kapsamında kendisine uzatılan mikrofanlara ekonomi gündemini değerlendiren Kemal Kılıçdaroğlu dolar kuru hakkında hükümete çağrıda bulundu. Konuşmasında gerçekleştirdiği ziyaretinde ekonomik konuların ele alındığını ifade ederek TÜSİAD'la yaptığı görüşmesini hatırlatan CHP Lideri durumun pek parlak olmadığı iddia etti. 

Döviz kuru konusunda iktidara çağrıda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ne yapılması gerektiğine ilişkin şu ifadeleri kullandı. 

"Ekonomideki gelişmeleri; hem ticaret odasıyla hem sanayi odasıyla, yetkilileriyle görüştük. Dün de TÜSİAD’ın Bayın Başkanı’nı aramıştım. Ekonomik gidiş pek parlak değil. Ciddi bir sorun var. Döviz, kontrol edilemiyor, dolar kontrol edilemiyor. Hükümet, büyük bir kayıtsızlık içinde. Türkiye’nin yönetilmediğini ve savrulduğunu görüyoruz. Dün gelişen olaylar, toplumdaki kaygıyı had safhasına çıkardı."

CHP Genel Başkanı konuşmasının devamında ise bundan sonra yapılması gerekenin ülkeyi sandığa götürmek olduğunu vurgulayarak erken seçim çağrısını yineledi. Sandık kararı alındığı anda dövizin düşeceğini iddia eden Kılıçdaroğlu "Emin olun sandık geldiği andan itibaren döviz düşer. Bunu bilmelerini isterim." ifadelerini kullandı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@