CHP'den 3. Havalimanı İçin Yolsuzluk İddiası İle Suç Duyurusu

Kısa bir süre önce işçilerin eylem çalışmaları ile gündeme gelen İstanbul 3. Havalimanı projesi bu seferde yolsuzluk iddiaları ile gündeme taşındı.

Gündem 25.09.2018 - 15:06 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Kısa bir süre önce işçilerin eylem çalışmaları ile gündeme gelen İstanbul 3. Havalimanı projesi bu seferde yolsuzluk iddiaları ile gündeme taşındı.

Zaten CHP tarafından Kuzey Ormanlarının katledilmesi ve gereksiz olduğu gibi gerekçelerle başından beri istenmeyen İstanbul 3. Havalimanı için çok tartışacak yeni bir iddia daha ortaya atıldı. CHP'li Erdoğdu tarafından ortaya atılan iddia ile devletin milyonlarca lira zarara uğratıldığı belirtilirken bununla ilgili dava açılacağı dile getirildi. Cumhuriyet Tarihinin 2. En Büyük Yolsuzluğu Yapıldı İddiası Ses GetirdiCHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu 3. Havalimanı projesi ile yolsuzluk yapıldığını iddia ederek "Haksız tutar 4 milyar 590 milyon euro'dur. Bunun Türk Lirası karşılığı 32 milyardır. Bu da kamu bütçemizin yaklaşık yüzde 5'ine denk gelmektedir.Biz, Türk Ceza Kanunu'nun 236. maddesine göre, bu müteahhit ekibi ve ne yazık ki siyasi talimatla bu suçu ortak edilen kamu görevlileri hakkında suç duyurusunda bulunacağız" dedi. Hükümet kanadından çok konuşulacak bu iddialar hakkında nasıl bir yanıt geleceği ise merak konusu oldu. İddiaların altını dolduracak belgelerin ortaya sunulup sunulumayacağı ve iddia edildiği gibi yolsuzluk soruşturması için başvuruda bulunulup bulunulmayacağı merakla beklenirken hükümetten gelecek olan açıklama da beklenmeye başlandı. Haber Kaynağı: emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"
Gelişmelerden Haberdar Olun

@