CHP'li Belediyeden Evlere ve İşyerlerine Çöp Konteyneri Alma Zorunluluğu! Almayanlara İdari Yaptırım Uygulanacak

Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanlığı almış olduğu bir kararlar ev ve işyeri sahiplerine çöp konteyneri alma zorunluluğu getirdiğini duyurdu.

Gündem 10.03.2020 - 16:42 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanlığı almış olduğu bir kararlar ev ve işyeri sahiplerine çöp konteyneri alma zorunluluğu getirdiğini duyurdu. Belediye Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada çöp konteyneri almak için vatandaşlara 15 gün süre verildi. Vatandaşlar bu süreç boyunca çöp konteyneri almazlarsa cezai işlemle karşı karşıya kalacaklar.

Cumhuriyet Halk Partili Eskişehir Belediye Başkanlığı'ndan vatandaşlara kısa süre önce bir yazı gönderildi. Bu yazıda her binanın ve işyerinin belirli ölçülerde çöp konteyneri alması gerektiği belirtti. Belediyenin bundan sonraki süreçte çöp toplama işlemlerini yeni uygulama ile yapılacağının belirtildiği açıklamada vatandaşların konteyner almaları için süre verildi.ALMAYANLARA İDARİ YAPTIRIMCHP'li Tepebaşı Belediyesi Başkan Yardımcısı Melih Savaş tarafından imzalanan yazıda, vatandaşlara 15 gün süre verildiği ifade edildi. Bu süre boyunca vatandaşların bu konteynerleri temin etmeleri gerektiği belirtilirken CHP'li Tepebaşı Belediyesi Başkan Yardımcısı Melih Savaş imzalı yazıda şu ifadeler kullanıldı. 

“İkamet ettiğiniz bölgede çöplerin toplanması özel bir uygulama ile yapılacaktır. Evsel atıklarınızı poşet içinde üzerinde apartman, iş yeri adı ve kapı numaranızın bulunduğu tekerlekli plastik konteynerlerde çıkartmanız gerekmektedir. Bu nedenle binanız, iş yeriniz için size uygun olan hacimdeki 120 litrelik veya 240 litrelik tekerlekli plastik çöp konteynerini 15 gün içinde temin etmeniz gerekmektedir. Yapılacak denetimlerde eksik tespit edilmesi halinde 5393 Sayılı Kabahatler Kanunu ve 2872 Sayılı Çevre Kanunu'nun gereğince idari yaptırım uygulanacaktır.”AK PARTİ'DEN TEPKİ Sözcü'de yer alan haberin detaylarında ayrıca AK Parti'den uygulamaya tepki geldi. AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu belediyenin almış olduğu bu karara dair yapmış olduğu basın açıklamasında, çöp konteynerleri vatandaş kendi alacaksa belediye niye var? sorusunu yöneltti. Çizmelioğlu açıklamasında belediyenin parası kalmamışsa kendilerinin çöp konteyneri bağışlayabileceklerini ifade ederek vatandaşların mağdur edilmemesini istedi.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@