Çin'de gökyüzü neden kırmızı oldu? Sosyal medya çalkalandı

Çin'de gökyüzünün bir anda kırmızıya boyandığı görüntüler sosyal medyada gündem yarattı. Kırmızı gökyüzü neden olur merak edilirken konuya ilişkin açıklama geldi.

Gündem 09.05.2022 - 12:02 09.05.2022 - 12:02 Büşra Uluşen

Çin'den gelen 'kırmızı gökyüzü' haberi bir anda tüm dünyanın gündemine oturdu. Çin'in Zhejiang eyaletindeki şehirlerden biri olan Zhoushan'da başlarını gökyüzüne çeviren insanlar gördükleri karşısında adeta şaşkına döndü. Gökyüzü bir anda tamamen kırmızıya dönerken görüntüler sosyal medyada gündem yarattı.

Kızıl gökyüzü sosyal medyada gündem oldu

Çin'de görüntülenen kızıl gökyüzü, kullanıcıların yoğun paylaşımı ile sosyal medyada gündem oldu. Weibo adlı sosyal medya platformunda paylaşılan görüntüler, 150 milyondan fazla görüntülenerek tüm dünyaya aktarıldı.

Çinli bir kullanıcı söz konusu görüntülerin videosunu paylaşarak, daha önce hiç böyle ir şey görmediğini ve gördükleri karşısında şaşkına döndüğünü ifade etti. 

çin kırmızı gökyüzü

Çin'de gökyüzü neden kırmızı oldu? Açıkladılar

Dünya'nın gözü kızıl gökyüzü nedeniyle Çin'de olurken bu durumun nedeni merak uyandırıyordu. Çin basınından verilen bilgilere göre, gökyüzünün kırmızı olmasının nedeni bulut seviyesinin düşük olmasından kaynaklanıyor. 

Haberlere göre, Zhoushan'da havanın sisli ve bulutlu olduğunu bu nedenle kırmızı gökyüzünün düşük seviyeli bulutlardan gelen ışığın yansımasından dolayı kaynaklandığı ifade edildi. 

Öte yandan Wuhan'daki Çin Yerbilimleri Üniversitesi'nin uzay fiziği araştırma ekibinden bir ismin açıklamalarına göre, Güneş ve jeomanyetik aktivitelerde bir sorun olmadığı belirtilerek jeomanyetik ve güneş aktivitesinin Zhoushan'da gökyüzünü kırmızı renge çevirdiği söylendi. 

Çin'in Zhoushan kentinde gökyüzünün kızıla boyanmasıyla telefonunu alan dışarı koşarak bu anı ölümsüzleştirdi. 'Kızıl gökyüzü' dünya basınının gündeminde geniş yer buldu. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@