Corona Virüsü Tedbirleri Kapsamında Talep Etmeleri Halinde Emeklilere Evde Maaş Ödemesi Yapılacak!

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve pandemik ilan edilen Koranavirüs salgını nedeni ile Türkiye'de her geçen gün yeni bir tedbir kararı almaya devam ediyor.

GÜNDEM 14.03.2020 - 22:41 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve pandemik ilan edilen Koranavirüs salgını nedeni ile Türkiye'de her geçen gün yeni bir tedbir kararı almaya devam ediyor. Corana virüsü nedeni ile birinci derece risk altında kabul edilen yaşlılar için SGK yeni bir karar açıkladı. Emekliler talep etmeleri durumunda emekli maaşlarını evlerinde alabilecek.

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK Kovid 19 Corana Virüsü salgını nedeni ile yeni bir tedbir kararı açıkladı. Açıklanan karara göre emeklilere birinci derece risk grubu içerisinde olmaları nedeni ile istemeleri halinde emekli maaşları evlerinde ödenecek. EMEKLİLERE EVDE MAAŞ ÖDEMESİ YAPILACAK! SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) tarafından yapılan açıklamada Koranavirüs salgını nedeni ile emeklilere kendilerinden böyle bir talep gelmesi durumunde evde maaş ödemesi yapılacağı duyuruldu. İlk olarak Çin'in Wuhan eyaletinde ortaya çıkan ardından İtalya başta olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinde ortaya çıkan ve en son olarak Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemik seviyesine yani global salgın kapsamına alınan Corana Virüs salgını nedeni ile Türkiye'de de üst düzey önlemler alınıyor.Sağlık Bakanlığı tarafından koordine edilen çalışmalar kapsamında tüm bakanlıklar da üst düzey önlemleri açıklamayı sürdürüyor. Açıklanan son kararlardan biride Sosyal Güvenlik Kurumu taraından ilan edildi. SGK yapmış olduğu açıklamasında yüksek risk grubu içerisinde olmaları nedeni ile emeklilere talep etmeleri durumunda maaşlarının evlerinde ödeneceği duyuruldu. EVDE EMEKLİ MAAŞI ALMAK İÇİN BAŞVURU NASIL YAPILACAK?Emekli maaşımı evde almak istiyorum diyen emekliler için başvuru e devlet üzerinden yapılacak. Maaş promosyonu dönemi olduğu için artan banka değişikliği başvuruları e-Devlet'ten yapılabilecek. Ayrım yapılmaksızın tüm emekliler talep etmeleri durumunda emekli maaşı ödemelerini kendi evlerinde görevlendirilen kişilerden kimlik ibraz ederek imza karşılığında elden teslim alacaklar. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@