Cumartesi Pazar Günlerinde Kar Yağışı Bekleniyor! Etkisi Arttı 8 Şehir Listede

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin raporunda 8 şehir için kar uyarısında bulundu. Sağanak yağışının da etkili olacağı haftasonunda sıcaklıklar da düşecek.

Gündem 30.10.2021 - 08:59 30.10.2021 - 08:59 Mustafa KARAGÖZ

Kasım ayına girmeye sayılı günler kala Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden soğuk ve yağışlı hava uyarısı geldi. Meteoroloji tarafından yayımlanan son raporda kar yağışının etkisini artıracağı ifade edilirken ülkede bazı bölgelerde de şiddetli yağış görüleceği ilan edildi. İşte Cumartesi ve Pazar günleri için ilan edilen hava tahmin raporu. 

METEOROLOJİ 8 ŞEHİRDE KAR YAĞIŞI BEKLİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan raporda ülkenin doğusu, kuzey doğusu,  güney doğusu ile Akdeniz ve Ege'nin bazı bölgelerinde yağışlı havaların etkili olacağı duyuruldu. 

Meteoroloji yayımladığı raporunda kar yağışlarının ülkenin doğusunda ve yüksek bölgelerde etkili olacağını duyurdu. Raporda kar yağışlarının özellikle Erzurum ve çevre bölgelerde etkili olacağı ilan edildi. Erzurum dışında kalan Erzincan, Muş, Bingöl, Tunceli ve Bitlis'te kar yağışı beklenen şehirler arasında. Ancak bu şehirlerin yüksek kesimlerinde kar beklenirken diğer bölgelerde karla karışık yağmur bekleniyor.

Kar yağışı beklenen son iki şehir ise Van ve kentin güney ve batısı ile Hakkari'nin kuzey bölgesi olarak açıklandı. 

11 Şehir için Şiddetli Yağış Uyarısı

Türkiye'nin bazı bölgelerinde ayrıca şiddetli sağanak yağışı da etkili olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü haftasonunda 11 şehirde yağışların etkisinin hissedileceğini bildirdi. 

Şanlıurfa, Diyarbakır, Şırnak, Batman, Siirt, Bitlis çevreleri ile Adıyaman, Elazığı, Muş, Bingöl ve Mardin yağış beklenen şehirler olarak açıklandı. Bu şehirlerin tamamı için Meteoroloji vatandaşlara uyarılarda bulunarak yaşanabilecek tüm olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerektiğini hatırlattı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@