Cumhurbaşkanı Erdoğan 1 Milyonuncu TOKİ Konutunu Ne Zaman, Nerede, Saat Kaçta Teslim Edecek?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından bugüne kadar inşa edilen 1 milyonuncu konutun anahtar teslim töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile yapılacak. 1 milyonuncu TOKİ anahtar teslim töreni ne zaman, nerede ve saat kaçta yapılacak?

TOKİ 07.07.2021 - 05:00 07.07.2021 - 05:00 Emlak 365

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın kurumlarından olan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) bugüne kadar Türkiye'nin 81 ilinde çok sayıda konut projesi gerçekleştirerek dar ve orta gelirli vatandaşları kira öder gibi ev sahibi yaptı.

2003 yılında dönemin Başbakanı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile TOKİ tarafından Türkiye'nin 81 ilinde konut seferberliği başlatıldı. Normal şartlarla konut satın almaları çok düşük ihtimal olan vatandaşlar bu süreçte kira öder gibi konut sahibi oldular. 

TOKİ aradan geçen yıllar içerisinde Türkiye'nin tüm şehirlerinde toplamda 1 milyon konut inşa ederken bu konutlar da sahiplerine teslim edildi. 1 milyonuncu konut ise bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hak sahibi vatandaşa teslim edilecek. 

TOKİ 1 MİLYONUNCU KONUT TESLİM TÖRENİ NEREDE YAPILACAK?

TOKİ tarafından inşa edilen ve tamamlanarak oturmaya hazır hale getirilen 1 milyonuncu konutun teslim töreni bugünAnkara Sincan Toki Konutları'nda yapılacak. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katılacak. Törende 1 milyonuncu konutun sahibi olan vatandaş evinin anahtarını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elinden alacak.

1 MİLYONUNCU TOKİ KONUTU SAAT KAÇTA TESLİM EDİLECEK?

TOKİ'nin gurur tablosu olarak da değerlendirilen 1 milyonuncu TOKİ konutu için teslim töreni bugün yapılacak. Çok sayıda vatandaş bu törenin saat kaçta gerçekleştirileceğini merak ediyorlar. TOKİ tarafından verilen bilgilere göre Ankara Sincan Saraycık TOKİ Konutları'nda yapılacak olan tören saat 16:00'da başlayacak.

TOKİ tarafından 2003 yılından itibaren başlatılan çalışmalarda 1 milyon konut inşa edilerek yaklaşık 5 milyon vatandaşın barınma ihtiyacı karşılandı. Bu konutlarda şu anda 5 milyon vatandaşın yaşadığı bildirildi. 

TOKİ'nin Türkiye'deki imar çalışmaları yalnızca konut projeleri odaklı olarak gerçekleşmedi. TOKİ çok sayıda farklı projede de sorumluluk aldı. Türkiye'nin 81 ilinde kamu hizmet binalarının yapımını üstlenen TOKİ, UEFA standartlarında stadyumlar inşa ederek de yalnızca Türkiye'de değil tüm dünyada ses getirmeyi başardı. 

TOKİ'nin halen daha devam eden sayısız projesi bulunuyor. Konut projelerine yenileri eklenmeye devam ederken çok sayıda projenin de inşası devam ediyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@