Cumhurbaşkanı Erdoğan Avrupa'da En Beğendiği Liderin Kim Olduğunu Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılmış olduğu etkinlik kapsamında yapmış olduğu konuşması sonrası kendisine sorulan sorulara yanıt verdi.

GÜNDEM 10.12.2019 - 15:29 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılmış olduğu etkinlik kapsamında yapmış olduğu konuşması sonrası kendisine sorulan sorulara yanıt verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu çerçevede kendisine sorulan en beğendiği liderler kim sorusuna yanıt verdi.

Bilkent Üniversitesi'nde Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında bir etkilinlik düzenlendi.Söz konusu etkinlikte yer alan Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan, 'Her İnsan Bir Dünya' temalı bir konuşma gerçekleştirrdi. Konuşmasında insan hakları konusunda önemli ifadeler kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan gündemde yer alan konu başlıklarını da değerledirdi. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN EN BEĞENDİ LİDERCumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının ardından etkinlik kapsamında yer alan öğrencilerin kendisine yönelttiği soruları yanıtladi. Bu çerçevede bir öğrencinin, "Sizin zihin dünyanızı inşa etmenizde örnek aldığınız düşünürler, liderler, ön açıcı isimler kimler?" sorusuna yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan hem tarihten hemde şuan ki dönemden beğendiği lider isimleri açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu soruya yanıtı;"Çok zor bir soru sordun. Bunların altından kalkmak kolay değil. Her şeyden önce bizim için önder, rehber baktığımız zaman geçmişten bugüne dediğimizde, tek önderimiz, tek rehberimiz sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa'dır. Hak, hukuk, adalet dediğimiz zaman her şey onda var. Adaletin de timsali olarak Hazreti Ömer çok çok önemli. Hazreti Ömer çok büyük önem arz ediyor."Tarihten örneklerine devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan Selçuklu da ve Osmanlı da çok önemli liderler olduğunu ayrıca Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çok önemi olduğunu ifade etti. Yakın Dönemde Avrupalı Beğendiği Lider Cumhurbaşkanı Erdoğan beraber çalışma fırsatı bulduğu ve Avrupalı liderler hakkında da yapmış olduğu konuşmasında Avrupa'da lider sıkıntısı olduğunu bildirdi."Şöyle Avrupa'ya girdiğimiz zaman da orada şu anda ciddi manada lider krizi var. Fakat Başbakanlığımın ilk dönemlerinde beğendiğim Almanya'nın şansölyesi Schroeder'dir. Onun ayrılmasının ardından reformların tüm verimliliğini Merkel kullanmıştır."Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@