Cumhurbaşkanı Erdoğan Deprem Konutlarının Açılışı İçin Arnavutluk'ta!

Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan, Arnavutluk'un Laç şehrinde TOKİ'nin inşa ettiği deprem konutlarının açılışını gerçekleştirecek.

Gündem 17.01.2022 - 10:39 17.01.2022 - 10:39 Büşra Uluşen

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Arnavutluk'ta inşa edilen deprem konutlarının açılış töreni için Arnavutluk'u ziyaret edecek. 

2022 yılının ilk yurt dışı ziyaretini Arnavutluk'a yapacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'nın davetlisi olarak hem bölgeyi ziyaret edecek hem de açılış yapacak. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ARNAVUTLUK'TA!

Arnavutluk'ta 2019 yılında yaşanan deprem felaketi nedeniyle evsiz kalan vatandaşlar için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile TOKİ tarafından yapılan deprem konutlarının inşaatı tamamlandı. Deprem konutları birer birer sahiplerine teslim edilirken, Erdoğan bugün Arnavutluk'a yapacağı ziyaret sırasında konutların açılışını da gerçekleştirecek.

toki arnavutluk-3

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyareti öncesinde Tiran caddeleri Türk ve Arnavutluk bayrakları ile donatıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Laç şehrinde inşa edilen deprem konutlarının yanı sıra Tiran'da TİKA tarafından restore edilen Ethem Bey Camii'nin de açılışını gerçekleştirecek. 

Erdoğan açılışlar sonrasında Arnavutluk Meclisi'ne hitap edecek, ardından da Arnavut halkı ile bir araya gelecek.  

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, ziyaret kapsamındaki görüşmelerde, stratejik ortaklık seviyesindeki Türkiye- Arnavutluk ilişkileri tüm boyutlarıyla gözden geçirilecek ve iş birliğinin sağlanması için adımlar atılacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@