Cumhurbaşkanı Erdoğan İdlib Açıklaması: Rejim Askerleri Misliyle Belasını Buldu Ama Yetmez

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında Suriye'nin İdlib kentinde askerlerimize yönelik gerçekleştirilen hain saldırısı sonucu Türkiye'nin yapmış müdahaleye dair bilgiler verdi.

Gündem 11.02.2020 - 15:29 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında Suriye'nin İdlib kentinde askerlerimize yönelik gerçekleştirilen hain saldırısı sonucu Türkiye'nin yapmış müdahaleye dair bilgiler verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında rejim askerlerine misliyle karşılık verildiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yaşayan İnsan Hazineleri Ödül Töreni'ne katıldı. Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen tören kapsamında bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan gündemin önemli başlıklarına dair açıklamalarda bulundu. Bu konuda tüm Türkiye'yi yasa boğan şehit haberlerine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu saldırılara misliyle yanıt verildiğini ifade etti. 'MİSLİYLE KARŞILIK VERİLDİ AMA YETMEZ'Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu konuşmasının başında Suriye'de Esed'e bağlı rejim askerleri tarafından gerçekleştirilen saldırı sonucu şehit olan askerlerimize Allah'tan rağmet, yaralı askerlerimize ise acil şifalar diledi.Şehitlerimizin ailelerine ve milletimizin her ferdine sabırlar diliyorum diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, saldırı sonucu alınan kararlara değindi. Söz konusu saldırı sonrası üst düzey toplantı yapmış olduklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı. "Nitekim dün yapmış olduğumuz üst düzey toplantıda gerekli karşı cevapları en üst düzeyde Suriye tarafına verdik. Rejim ciddi manada orada, özellikle de İdlib'de misliyle belasını buldu. Ama yetmez, devamı gelecek. Bunlar bizim Mehmetlerimize saldırdıkça bedelini çok ama çok ağır ödeyecekler. Ve bu adımları da yarın grup toplantısında kamuoyuyla paylaşacağım."Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@