Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milli Andımız İstiklal Marşıdır!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şehit yakınları ve gazilere yönelik Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni'nde bir konuşma yaptı. Son günlerin tartışma konusu olan Danıştay'ın okullarda “Andımız” okunmasını yasaklayan karara üstü kapalı değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milli Andımız İstiklal Marşı'dır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milli Andımız İstiklal Marşıdır!


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şehit yakınları ve gazilere yönelik Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni'ne katılarak önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan son günlerin tartışma konusu olan ve Cumhur İttifakı'nın diğer ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de eleştirdiği “Andımız” tartışmalarına üstü kapalı olarak değindi.

MİLLİ ANDIMIZ İSTİKLAL MARŞI'DIR!

2021 yılını Yunus Emre ve Hacı Bektaş yılı olarak ilan ettiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2021 yılını Anadolu'yu imanları ve irfanları ile vatan yapan büyüklerimizden Yunus Emre ve Hacı Bektaş yılı ilan ettik. Bu yıl aynı zamanda İstiklal Marşı yılıdır. Akif'in her bir kelimesini, satırını, dörtlüğünü verdiğimiz vatan mücadelesini anlatan mesajlarıyla ördüğü bir metindir. Milli andımız olan İstiklal Marşı niçin birlik olmamızı ve vatanımıza sahip çıkmamızı çok güzel bir şekilde anlatmaktadır.” dedi.

GÖZÜMÜZ ARKADA KALMAYACAK

Şehit ve gazi yakınlarına hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Büyük ve güçlü Türkiye'yi inşa etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Aranızda şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin evlatlarını görüyorum. Büyük Türkiye bu evlatlarımızın omuzlarından yükselecektir. Kalbinden iman, dilinden tekbir, elinden bayrak eksik olmayan ve her alanda kendisini yetiştirmiş evlatlar oldukça gözümüz arkada kalmayacaktır.” ifadelerini kullandı.

BAŞARAMAYACAKLAR

Türkiye'ye kimsenin diz çöktüremeyeceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu millete dün diz çöktürmeyi başaramadılar. Hangi yollara başvurmadılar ki? Terör ile evlatlarımızı bizden aldılar, darbe ile milli egemenliğimize kast ettiler. Ancak milletimiz bunlara geçit vermedi, vermez. Gelecekte de bu emellerine ulaşamayacaklar. Bizim 2023 hedeflerimizin amacı işte bu oyunların tamamını yerle yeksan etmektir.” şeklinde konuştu.

Emlak365.com