Cumhurbaşkanı Erdoğan Yapabiliriz Demişti, Yeni Kabine Listesi Basına Sızdırıldı: Süleyman Soylu İstifa Mı Etti?

Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni görev değişimleri sinyalini verirken kulisler hareketlendi. Berat Albayrak dönecek mi, kabinede değişiklik olacak mı, gidecek bakanlar kimler?

Gündem 02.02.2022 - 08:40 02.02.2022 - 08:41 Gülcan Özer

Pazartesi günü gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından ulusa sesleniş konuşması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün istifasının ardından yerine atanan Bekir Bozdağ hakkında açıklama yapmış ve kabine değişikliği sinyali vermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamaların ardından siyaset kulisleri bir anda hareketlenmeye başlarken dün kulislere bomba gibi düşen yeni iddialara gündemi salladı. 

Peş peşe önemli isimler tarafından ortaya atılan iddialar kapsamında en çok konuşulan ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifa ettiği yönünde haberler oldu. Bir süredir sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa eden eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın da görevine geri döneceği iddia ediliyordu. Son kabine değişikliği kulis haberleri ve yeni gelişmeler! 

SON DAKİKA: İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU İSTİFA MI ETTİ?

Artıbir Kamuoyu ve Pazar Arastırma Şirketi Genel Müdürü Hüseyin Çalışkaner tarafından ortaya atılan iddia dün gece sosyal medyada gündemi belirledi. Çalışkaner sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımında "“Süleyman Soylu'nun istifa ettiği söyleniyor" diyerek İçişleri Bakanı Soylu'nun istifa ettiğini iddia etti. 

hüseyin çalışkaner açıklama

Açıklama üzerine gözler yayımlanacak olan Resmi Gazete'ye çevrilirken Resmi Gazete'nin saat 02:00'ye kadar yayımlanmaması üzerine pek çok kişi bu haberi gerçek olarak kabul ederek paylaşımlarda bulundu. Ancak gece yarısından sonra yayımlanan Resmi Gazete ile Atama Kararnamesi ve görevden alma kararları yer almadı. Yine de kulislerde İçişleri Bakanı Soylu'nun görev değişimi iddiaları dillendirilmeye devam ediyor. 

süleyman soylu istifa mı etti

BERAT ALBAYRAK DÖNÜYOR MU, YENİ KABİNEDE OLACAK MI?

Kabine değişikliği kulislerinde adı en çok geçen kişilerin başında ise Berat Albayrak yer alıyor. Hazine ve Maliye Bakanı olarak görev yaptığı dönemde sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa eden Albayrak'ın yeniden görevine döneceği iddia ediliyor. 

berat albayrak geri mi dönüyor-1

2022 KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ SON DAKİKA KULİS HABERİ: KABİNEDE DEĞİŞECEK BAKANLAR KİMLER, YENİ BAKAN OLARAK KİMLER ATANACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından seçim öncesi kabine değişimi yapılacağı iddia edilirken basına sızdırılan ilk bilgilere göre kabinede değişecek olan bakanlar İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli olarak açıklandı. Yeni Dışişleri Bakanı ise Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın olarak duyurulurken toplu bir değişim yerine peyderpey değişiklik yapılabileceği de belirtiliyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@