Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB'ye Rest! 1 Milyar Euro Vereceğiz Diyorlar, İstemiyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile yapmış olduğu görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 03.03.2020 - 02:13 15.07.2021 - 00:09 SERHATMEDYA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile yapmış olduğu görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu. Mülteci konusu üzerinde duran Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Birliği'ni sert sözlerle eleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mülteci konuşması haberimizde.

Türkiye'nin mültecilere kapılarını açmasının ardından Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, Türkiye'ye bir ziyaret düzenledi.Mülteci konularının ele aldığı bu ziyaret sonrası ise iki lider ortak basın açıklaması gerçekleştirdiler. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan söz konusu basın toplantısında Avrupa Briliği'ne ilişkin eleştirilerde bulundU ve Türkiye'ye yönelik tutuma tepki gösterildi. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN AB'YE MÜLTECİ UYARISICumhurbaşkanı Erdoğan mülteci sorununun oluşmaya başlamasından bu zamana kadar Türkiye'nin sorumluluklarını yerine getirdiğini bir kez daha dile getirdi.Avrupa Birliği'nin bu anlamda verilen sözleri tutmadığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib'te oluşan yeni göç dalgasını hatırlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan resjim unsurlarının saldırıları sonucu 1.5 milyon yeni mültecinin Türkiye sınırına yaklaştığını ifade ederek Türkiye'nin bu zamana kadar 40 milyar Euro harcadığını dile getirdi. AB ülkelerine bu yükü biz mi kaldıracağız? diye soran Cumhurbaşkanı Erdoğan şu bilgileri verdi. "Bu ara görüşüyoruz. 1 milyar Euro göndereceğiz diyorlar. Siz kimi kandırıyorsunuz ya. Biz artık bu parayı istemiyoruz. 40 milyar dolar harcayan Türkiye Cumhuriyeti devleti onların vereceği parayı da bulur. Türkiye'nin onuruyla oynamaya kimsenin hak ve yetkisi yoktur. AB hala çifte standart uygulamaya devam ediyor."Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@