Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Çamlıca Camii Açıklaması!

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu tarafından "gereksiz" olarak yorumlanan Çamlıca Camii hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün önemli açıklamalarda bulundu.

Gündem 13.04.2019 - 13:28 15.07.2021 - 00:16 Serhat Karaman

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu tarafından "gereksiz" olarak yorumlanan Çamlıca Camii hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün önemli açıklamalarda bulundu.

Çamlıca Camii konusunda yapılan açıklamaları eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan omuz omuza durma zamanı olduğunu dile getirdi. Çamlıca Camii Gereksiz Bir Proje! Hatırlanacağı üzere Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu yaptığı açıklama ile Çamlıca Camii projesini eleştirmiş, "nasıl bir zihniyet böyle bir camii yapar anlamak zor" ifadesi ile projenin son derece gereksiz olduğunu söylemişti. Karamollaoğlu 60 bin kişilik caminin dolmayacağını iddia ederek "Hangi akıllının başına Çamlıca Tepesi'ne 60 bin kişilik cami yapmak gelir?" diyerek projenin yanlış olduğunu söylemişti. Temel Karamollaoğlu Çamlıca Camii Açıklaması "Hangi akıllının başına İstanbul'da Çamlıca'nın tepesine 60 bin kişilik cami yapmak gelir? Bir kere doldursunlar ellerini öperim" ifadelerini kullanmıştı. Karamollaoğlu, seçim gündeminden bir an önce çıkılıp ekonomik problemlere odaklanılmasını tavsiye ettiği açıklamasında şunları söyledi: “Bakınız seçimden sonra akaryakıttan, sigaraya birçok ürüne zam gelmeye başladı.Şu an çarşı pazarda soğan kilogram fiyatı 10 lirayı buldu. Soğan bulamıyoruz artık. Bu rakamlar bu zamlar derinleşen krizin habercileri durumunda. Eğer ekonomideki bu gidişat durdurulamazsa önümüzdeki süreç daha da sıkıntılı geçecek. Ekonomi Bakanlığı mevcut durumu düzeltecek hiçbir çalışma yapamayacak. Kahin değilim ama 16 yıldır bu arkadaşların nasıl politika yaptıklarını iyi biliyorum.”Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Çamlıca Camii Açıklaması Bugün ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Kurulu toplantısına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan Çamlıca Camii hakkında açıklamalarda bulundu. "Son dönemde aslında en büyük medeniyet davamızda omuz omuza olmamız gerekirken başka bir yana savrulduklarını görüyoruz. Ülkemize kazandırdığımız en büyük cami olan Çamlıca Cami’ne bile gereksiz diyecek kadar savrulduklarını görüyoruz. Sadece şurada şu Fatih içerisinde 400’e yakın mescit kapatılmıştır. Bu CHP zihniyeti tarafından kapatıldı. Bunları onlar yaptı biliyoruz. Kalkıp da altı oka yedince bir ok ilave etmek suretiyle oradan bir şey kapanlar bunları söylerlerse her halde milletim de onlara gereken dersi verecektir.Büyük Çamlıca Cami başta olmak üzere ortaya konan yanlış tavırların hiçbir zaman izahı olmaz. Seçimlerde başlayan iş birliği öyle anlaşılıyor ki hızla tüm alanlara yayılıyor. Çamlıca'da o kadar büyük camiye ne gerek var?' diyorlar ya, sen bu hesabı kalkıp Kanuni'ye, Fatih'e sorsana? Bu camiadan mezun olmuş biri diyor bunu. Sen 'Bu kadar okula ne gerek var?' desene. Zavallı. Bu hesabı bir de Kanuni'ye sorsana, Fatih'e sorsana…"Emlak365.com
Gelişmelerden Haberdar Olun

@