Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Doğu Akdeniz, Libya ve MİT Operasyonları Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu bir açıklama ile Doğu Akdeniz konusuna değindi. Bu çerçevede Libya'nın önemine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT'in burada yürüttüğü çalışmalara değindi.

GÜNDEM 06.01.2020 - 15:07 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu bir açıklama ile Doğu Akdeniz konusuna değindi. Bu çerçevede Libya'nın önemine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT'in burada yürüttüğü çalışmalara değindi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın yeni hizmet binasının açılışı törenine katıldı. Burada bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya konusu üzerinde MİT'in çalışmaları hakkında bilgi verdi. CUMHURBAŞKANI EROĞAN'DAN LİBYA VE MİT AÇIKLAMASICumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu konuşmasında istihbaratın önemine dikkat çekti. İstihbarat sayesinde çok önemli saldırıların önlendiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2014 yılında teşkilat kanununun yenilendiğini ve günümüz beklentilerine uygun hale getirildiğini ifade etti. Konuşmasının devamında Türkiye'nin hem yurtiçi hemde yurtdışında zorlu bir süreçten geçtiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli İstihbarat Teşkilatının desteğine daha çok ihtiyaç duyulduğunu ifade etti. Konuşmasında ayrıca MİT'in Libya ve Doğu Akdeniz gelişmeleri üzerinde ki çalışmalarına da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadelere yer verdi."Dünyanın yeniden yapılanma sürecinden geçiyoruz. Yeni dönemin en büyük tehdidi şüphesiz terördür. Terör örgütleri ülkemize karşı savaş ilan etmiş durumdalar. Bölgemizdeki ülkelerin yaşadığı iç karışıklık ve krizler de başka tehdittir. Suriye krizi göç ve siyasi sonuçları itibarıyla ülkemizi doğrudan ilgilendiriyor. Doğu Akdeniz'deki güç mücadelesi yakın geleceğimiz için çok önemlidir. Değişken tablo karşısında elimiz kolumuz bağlı duramayız. kendi oyun planımızı hayata geçirmeye mecburuz. Böyle bir süreçte Milli İstihbarat Teşkilatımızın bize çok büyük destek sağlıyor."Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@