Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na 500 Bin TL'lik FETÖ Davası

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında yapmış olduğu konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik açıklamalarda bulunmuştu.

GÜNDEM 13.02.2020 - 14:06 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında yapmış olduğu konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik açıklamalarda bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında FETÖ konusunda bazı iddialarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu'na bu sözlerine yönelik dava açılmaya hazırlanıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP grup toplantısında yapmış olduğu konuşmasında FETÖ'nün siyasi ayağına ilişkin açıklamalarda bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözler kullanan CHP Lideri Kılıçdaroğlu daha sonra resmi sosyal medya hesabı üzerinden bu sözlerini paylaşmıştı. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN 500 BİN TL'LİK DAVACHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerine ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan yeni bir adım geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Dava konusunun da CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun "Devleti FETÖ'ye teslim eden kişinin adı Recep Tayyip Erdoğan'dır. Herkes bilmeli' sözleri olduğu öğrenildi. CHP Lideri Kılıçdaoğlu konuşmasında şu ifadelere yer vermişti."Devletin kozmik odasını FETÖ unsurlarına kim açtı? Bir kişinin talimatı ile açıldı; Recep Tayyip Erdoğan. Devletin namusunu terör unsurlarına açan FETÖ’nün siyasi ayağıdır! Devletin sırlarını, kozmik odayı bir talimatla açtırmak vatan hainliği değil midir? FETÖ’nün siyasi ayağı aynı zamanda BOP’un Eşbaşkanı olan kişidir."Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@