Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Meral Akşener'e Küfür Tepkisi

Geçtiğimiz günlerde bir konuşmasında bir ifade kullanan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşaner'e Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bir kadına bu yakışır mı?" sözleriyle tepki gösterdi.

Gündem 16.11.2021 - 15:36 16.11.2021 - 15:36 Mustafa KARAGÖZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Mral Akşener'in grup toplantısı kapsamında Lütfü Türkkan iddiaları kapsamında yaptığı konuşmasında kullandığı ifadelerine tepki gösterdi. Başkent Millet Bahçesi'nde Yerel Yönetimler Gençlik Festivali kapsamında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan bunların suyu kaynadı ifadelerini kullandı. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN MERAL AKŞENER'E TEPKİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu konuşmasının başında düzenlenen festivaller hakkında açıklamalarda bulundu. Konuşmasının genelinde gençler adına atılan adımlara değindi. Daha sonra gündem başlıkları hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan siyasi konulara değindi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının bu bölümünde gündemde olan Lütfü Türkkan ve Meral Akşener'in açıklamalarına değinerek tepki gösterdi.

"Şu İYİ Parti'nin başındaki kadın, bu kadın nasıl küfrediyor, söylemek istemezdim ama söyleyeceğim. Parlamento çatısının altında 'yavşaklar' diyebilecek kadar seviyesiz. Başkanı böyle olanın milletvekili farklı olur mu? Üzüm üzüme baka baka kararır. Bunların suyu kaynadı. 2023'te bu kazanı kaynatalım ve bunların işini bitirelim. Bir kadına bu yakışır mı?"

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında ayrıca gökten zembille inmediğini ifade ederek gençlik teşkilatında bu işe başladığını hatırlattı. Hep gençlerle çalıştığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan "Geriye dönüp baktığımda, iyi ki gençler için çalışmışım, iyi ki gençlerin önünü açacak işler yapmışım, iyi ki hanım kardeşlerimle birlikte omuz omuza yürümüşüm diyorum." diye konuştu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@